Mora

Česká značka znamená perfektní dostupnost. Žádné čekání na reakci pobočky kdesi na druhé polovině. Tradice symbolizující značku Mora důvtipně pracuje s požadavky českých zákazníků, tedy snadnou obsluhou i údržbou, širokými možnostmi využití i ergonomií. Těmto pravidlům podléhají myčky, chladničky, sporáky, digestoře, varné desky a veškeré další domácí spotřebiče s logem Mora.

Nejprodávanější produkty Mora

Zobrazit více produktů

O značce Mora

Tradice a kvalita

Mora patří k nejstarším z českých firem. Svůj vznik datuje až do roku 1825, kdy první z průkopníků společnosti, Josef Zvěřina, zakládá v Mariánském Údolí v Hlubočkách nedaleko Olomouce železné hutě a započíná se stavbou železárny. Prvními výrobky neprůmyslové povahy, které kdy opustí její brány, jsou šicí stroje. Na začátku dvacátého století je následuje patentovaná výroba kamen Meteor na tuhá paliva, s nimiž společnost slaví obrovský úspěch. Do 30. let minulého století se jich prodá přes 1 milion kusů. Na kamna rychle navazují další mechanické pomůcky pro domácnost jako mlýnky na maso a mák, stroje na zmrzlinu nebo lisy na ovoce. U nich se však vývoj pochopitelně nezastaví.

Elektro z Moravy

Pod obchodním jménem Mora Moravia je společnost známá od roku 1919, kdy dojde k registraci loga. V průběhu 20. století se stále více orientuje na domácí elektrospotřebiče, její plynové kotle a sporáky se stávají zárukou kvality ve většině českých domácností. Na začátku padesátých let se ze společnosti vydělí závod na výrobu součástek pro letecký průmysl Mora Aerospace, který je později koupen industriálním gigantem Honeywell. Společnost samotná se v roce 2005 stává součástí skupiny Gorenje, jejímž prostřednictvím dobývá evropský trh.

Plná života

V současnosti nabízí Mora z tuzemských firem nejširší sortiment varné techniky, volně stojících sporáků i vestavných spotřebičů, jako jsou pečící trouby, mikrovlnky, sklokeramické varné desky, digestoře nebo indukční plotny. Spotřebiče Mora jsou spolehlivé, vynikají snadnou obsluhou i údržbou, jsou tradičně levné a šetří životní prostředí. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů