basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Microsoft

S firmou Microsoft si většina lidí spojí hlavně operační systém Windows. Rozsah tohoto giganta je však mnohem širší. Spadá do něj populární kancelářský software Office, telefony Lumia, konzole Xbox, ale i inovativní projekty, jako je virtuální asistentka Cortana, nástroje pro vývojáře i cloudové služby. Na poli hardware si Microsoft vydobyl respekt hlavně miniaturními počítači a skvěle ergonomicky zpracovanými myšmi a klávesnicemi, které obstojí i při dlouhodobém zatížení.

O značce Microsoft

Počítačová legenda

Společnost Microsoft byla založena 4. dubna 1975 za účelem vývoje a prodeje interpretů (počítačových programů) BASIC pro Altair 8800, tedy 8bitový mikropočítač. V polovině osmdesátých let se pak stala lídrem trhu s operačními systémy pro domácí počítače. Mezi nejznámější produkty firmy patří operační systémy Microsoft Office různých generací a kancelářské aplikace Microsoft Office. V posledních letech se kromě počítačů firma zaměřuje také na herní průmysl, kde můžeme znát její produkty Xbox. Firma zaměstnává přes 120 000 zaměstnanců, sídlí ve městě Redmond ve státě Washington v USA. V roce 2016 vykázala provozní zisk 20,2 miliardy dolarů, tedy asi 424 miliard korun.

Pět divizí

Společnost Microsoft se dělí do pěti divizí. Divize Windows a Windows Live vyrábí operační systémy a zabývá se také poskytováním služby Windows Live. Obchodní divize se zabývá vývojem a výrobou kancelářských balíčků Microsoft Office, kam patří například textový editor Word nebo tabulkový editor Excel. Divize zábavy a zařízení vyrábí operační systém pro smartphony. Divize také vyrábí počítačové hry pro počítače s Windowsem, jako například Age of Empires nebo Microsoft Flight Simulator, jeden z nejlepších leteckých simulátorů. Divize zábavy je také odpovědná za výrobu herních konzolí Xbox. Poslední divizí se pak zabývá mobilními telefony, konkrétně značkou Nokia odkoupenou v roce 2013 za sedm miliard dolarů, tedy asi 147 miliard korun.

Netradiční kultura

Microsoft je hlavně mezi fanoušky známý také svou netradiční firemní kulturou. Řídí se například sloganem „Eating our own dog food“, což představuje skutečnost, že společnost před vydáním testuje své programy přímo na svých počítačích a v reálných situacích. Firemní hantýrka obsahuje také frázi „Fuck You, I'm Fully Vested“, což vyjadřuje finanční nezávislost zaměstnance. Zaměstnanci navíc nemají stanovenou pracovní dobu. Microsoft proslul také svými pohovory s novými zaměstnanci, které obsahují otázky, které uchazeč od personalisty rozhodně nečeká.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů