Ovládejte svoji domácnost ze smartphonu nebo tabletu

xComfortV domě anebo vzdáleně i mimo dům, lze ovládat osvětlení a spotřebiče, kontrolovat jejich stav, otevřít garážová vrata, příjezdovou bránu, vytáhnout rolety, nastavit teploty a časy vytápění/chlazení pro jednotlivé místnosti, kontrolovat zabezpečení domu, sledovat spotřebu energií a řadu dalších užitečných funkcí.

Tohoto komfortu lze dosáhnout při instalaci chytré elektroinstalace EATON xComfort. Ke koncovým prvkům se instalují aktory, které se všemi senzory (vypínače, termostaty apod.) komunikují bezdrátově. Pokud je třeba, aktory na základě zjištěných kvalit signálu informaci předávají dál na větší vzdálenosti a překážku, jako je kovový rozváděč či železobeton – snadno obejdou (mluvíme o routingu signálu „vzduchem“). Proto je bezdrátová elektroinstalace vhodná nejen do novostaveb, ale čím dál tím více se používá ve stávajících bytech a domech, do kterých je integrace velmi jednoduchá a často se obejde bez stavebních úprav.

xComfort najde využití kromě rezidenčního bydlení také v komerčních a menších administrativních budovách pro řízení osvětlení, zastínění budov s časovým řízením nebo ovládáním dle venkovních vlivů (teplota, intenzita, déšť, vítr), zónovou regulaci vytápění a chlazení, energy management s kontrolou aktuální spotřeby el. energie, plynu a vody. V těchto projektech se pro komunikaci mezi patry nebo vzdálenými objekty nainstalují RF ECI-LAN komunikační jednotky, které umožní hlavní páteřní komunikaci RF systému po datovém kabelu ethernet.

Ovládání včetně vizualizace provozních stavů může být z dotykového panelu nebo tabletu, PC či smartphonu. Do systému je možné rovněž integrovat audio/video funkce – např. systém Control4. Je to umožněno díky několika RF xComfort rozhraním – USBECI-LAN, nebo TCP/IP.

 

 

 

INSPIRUJTE SE JEDINEČNOSTÍ A INOVACEMI SYSTÉMU XCOMFORT

xComfort je první kompletně bezdrátový systém elektroinstalace na světě. Toto inovativní řešení je na trhu již 10 let s plnou národní podporou ve 20 zemích. Při vývoji produktů neustále sledujeme nové trendy a využíváme naše know-how pro realizaci malých projektů i velkých zákaznických aplikací.

Společnost Eaton vsadila na bezdrátovou elektroinstalaci již před deseti lety, kdy se většině uživatelů mohlo o bezdrátovém připojení k internetu jen zdát a bluetooth bylo ještě v plenkách. Klasický vypínač jsme nahradili tlačítky, která nejenže nepotřebují k instalaci žádné kabely, ale jejich funkce může být kdykoliv na přání změněna. Naši zákazníci se nemusí trápit s přesným umístěním vypínačů při stavbě domu nebo se špatně umístěným vypínačem ve starším bytě. Systém xComfort za ně vše hravě vyřeší.

Bezdrátově i ve velkých objektech

Běžná bezdrátová elektroinstalace má omezený rozsah, a proto se používá pro malé prostory. Naše chytrá elektroinstalace ale disponuje světově patentovaným systémem zvaným „routing“. Každý prvek systému xComfort se stává komunikačním bodem, který přenese informaci na potřebnou vzdálenost. Vysílací výkon jednotlivých prvků přitom zůstává na zanedbatelné úrovni a například ve srovnání s běžným mobilním telefonem je 100 až 200 násobně slabší. Díky tomuto patentu můžete systém xComfort využít i ve velkých administrativních budovách.

Ovládání bez problémů

Od běžných bezdrátových ovládání, jako jsou například autíčka na dálkové ovládání, se systém xComfort liší také způsobem komunikace. Jednotlivé prvky spolu „mluví“ digitálně, tedy adresně, a veškeré informace si potvrzují. Nemůže dojít ani ke ztrátě spojení, ani k rušení jinými bezdrátovými systémy. Komunikaci lze rovněž zabezpečit heslem, aby nedošlo k jejímu zneužití.

S baterií až na 10 let

Protože k ovládacím tlačítkům nevedou žádné kabely, napájí je malá baterie. Baterie má životnost až 10 let, což patří k dalším velkým výhodám systému xComfort.

Flexibilita na požádání

Funkci ovládacích tlačítek lze s pomocí počítače kdykoliv změnit. Pořídili jste si novou lampu do obývacího pokoje? Žádný problém, můžete ji ovládat společně s ostatními svítidly. Velmi rychle nastavíte i ovládání světel a žaluzií. Potřebujete ve svém zabydleném bytě přidat další ovládací místa? Stačí vymyslet kde, protože se systémem xComfort není v elektroinstalaci nic definitivní, vše můžete jednoduše změnit. Nechte se rozmazlovat a nedělejte kompromisy.

O SYSTÉMU

Úspory financí a času

Systém xComfort je moderní bezdrátová elektroinstalace, se kterou získáte všechny výhody bydlení 21. století:

 • ovládání osvětlení, žaluzií a vrat
 • ovládání vytápění a klimatizace
 • vytváření světelných scén
 • simulace přítomnosti v domě, napojení na bezpečnostní systém
 • automatizace chodu domácnosti a úspory za elektrickou energii

Chytré řešení xComfort uspoří vaší domácnosti až 30 % nákladů za energie. Montáž bezdrátové elektroinstalace xComfort navíc zabere minimum času v porovnání s klasickou elektroinstalací. Díky systému xComfortu je stavba nového domu nebo rekonstrukce doslova hračkou.

Úspory energie

Systém xComfort dnes nezahrnuje jen bezdrátové ovládání světel nebo žaluzií. Jedná se o komplexní systém, který se postará o celý dům. Při instalaci systému pro regulací vytápění, nebo chlazení se investice do xComfortu rychle vrátí. Vhodným nastavením ušetříte až 30 % nákladů za energie.

Protože všechny prvky systému jsou vzájemně provázané, mohou k úspoře za vytápění přispívat třeba i žaluzie. V zimě zvyšují tepelný zisk domu ze slunce, v létě se automaticky stahují při překročení teploty prostoru, ještě dříve než se spustí klimatizace.

S xComfortem lze optimalizovat i další oblasti: ohřev teplé vody, využití levné sazby energií pro spouštění energeticky náročných spotřebičů (pračka, myčka apod.) nebo osvětlení pomocí stmívání s maximálním využitím denního světla.

xComfort také sleduje nejnovější trendy v oblasti domácích fotovoltaických elektráren. Systém majitele přehledně informuje o aktuálních parametrech domácí elektrárny nebo o historii výroby elektrické energie. Umožňuje také optimalizovat spuštění spotřebičů v době, kdy elektrárna poskytuje energii zdarma.

CHYTRÁ INVESTICE XCOMFORT

XcomfortSystém xComfort se vám již při pořizování finančně vyplatí více než klasická elektroinstalace, ale i než ostatní inteligentní elektroinstalace. Protože xComfort nabízí bezdrátový systém, ušetříte náklady za nadbytečné kabely a neúměrně velké pojistné skříně. Již při instalaci se tak vyhnete zbytečnému utrácení a investujete peníze do svého pohodlí a efektivního ovládání svého domova.

Systém xComfort lze využít v novostavbách rodinných domů, rezidenčních objektech, ale také v rozsáhlých komerčních a administrativních budovách – firmách, hotelech nebo penzionech. Snadno se uplatní i při modernizaci domů a bytů. Při rekonstrukci panelových bytů je montáž systému velmi rychlá a obejde se bez velkých úprav kabelových rozvodů.

Systém xComfort automatizuje technické zařízení budov. Ovládá žaluzie a rolety, spíná spotřebiče a osvětlení nebo zajišťuje zónovou regulaci vytápění a chlazení. Jeden systém tak může ovládat nespočet ventilů, směšovačů, čerpadel a dalších zařízení.

xComfort můžete nastavit buď doma anebo odkudkoli, kde se právě nacházíte. Umožňuje totiž ovládat váš dům, kancelář nebo chalupu i pomocí mobilního telefonu. Ať jste na dovolené, v práci nebo na nákupech, můžete pomocí mobilního telefonu s aplikací xComfort kdykoli připravit domov na svůj návrat.

 

 

CHYTRÝ VYPÍNAČ

chytrý vypínačUrčitě to také znáte. Přestavěli jste nábytek v pokoji a vypínač se ocitl za skříní. Pořídili jste si digestoř a zjistili jste, že potřebujete vypínač navíc. Čeká vás rekonstrukce elektroinstalace a děsí vás představy řemeslníků vrtajících do zdi, prach a nepořádek. Systém xComfort za vás vše vyřeší, protože dráty a vrtání prostě nepotřebuje.

Bezdrátový chytrý vypínač pracuje na principu vysílání a příjmu radiofrekvenčního signálu. Napájí ho vlastní baterie s životností až 10 let, a je proto nezávislý na kabelových rozvodech. Samotná instalace je velmi snadná: jednoduše ho upevníte na zeď, na jakýkoliv povrch – na zeď, dřevo nebo sklo. Vypínač si můžete umístit kamkoliv chcete: na noční stolek, nad vanu nebo metr nad zem v dětském pokoji.

Už nikdy nemusíte vstát z vytoužené relaxační koupele při svíčkách jen proto, že jste zapomněli zhasnout světlo. Skončí i noční můry vašich malých dětí, které nedosáhnou v noci na vypínač. Dejte jim ho rovnou k postýlce. S vypínačem xComfort máte pohodlnější, bezpečnější a modernější domov na dosah.

 

 

SMART MANAGER

Smart manager xComfortNová řídicí jednotka xComfort pro smartphony a tablety.

Řídicí jednotka Smart Manager je srdcem každé chytré elektroinstalace. Instaluje se při požadavku ovládání RF systému z chytrých telefonů a rovněž umožní komfortní řízení domu. Do internetu se připojí přes WiFi modem nebo LAN-router, pro komunikaci využívá TCP/IP protokol. Začlenění do sítě je velmi snadné, neboť využívá DHCP IP adresu. Eaton server zajistí ověření přístupů – hesla a uživatelského jména.

Smart Manager v rámci internetu zprostředkuje vzdálené propojení domácnosti s chytrým telefonem. Zajistí kromě ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů – především zónové řízení vytápění a chlazení, vyhodnocení spotřeby energií, logické řízení domácnosti s časovými a jinými komfortními funkcemi, obdobně jako jsou obsaženy v Room Manageru. Je vybaven SMS a e-mailovou komunikací, software umožňuje integraci IP kamer, nabízí uživatelskou parametrizaci scén, časů, teplot apod.

Ovládání je možné v domě i mimo dům.

Pokud jste v dosahu domácího WiFi routeru, ke Smart Manageru se připojíte přímo ze svého smartphonu nebo tabletu. V tomto případě chytrý telefon nahradí běžný RF dálkový ovládač. Pro vzdálené ovládání mimo dům, je nezbytné připojení k internetu.

Smart Manager komunikuje bezdrátově až s 99 RF prvky v přímém dosahu, nebo i přes routing. Pokud je instalace rozsáhlejší, doporučujeme vždy použít ECI-LAN interface s připojením do ethernetu. V tomto případě každý ECI-LAN rozšíří komunikaci Smart Manageru o dalších 99 RF zařízení. Maximálně lze instalovat 255 ECI-LAN jednotek. Typická RFaplikace má však 2 – 3 ECI-LAN jednotky, větší počet ECI-LAN jednotek může zpomalovat komunikaci. Z tohoto důvodu předpokládáme maximální počet datových bodů v RF projektu okolo 300 – 400 DB, což je představuje skutečně velký projekt.

Zákaznická aplikace pro řízení domu včetně regulace vytápění/chlazení běží v RF Smart Manageru. Montážní firmy ocení možnost vzdálené konfigurace aplikace přes webový prohlížeč. Pokud dojde k výpadku internetového připojení, řízení objektu není nijak zvlášť ohroženo. Není možné pouze vzdálené ovládání – regulace vytápění a ostatní řízení je však plně funkční.

Stáhněte si aplikaci Smart Home xComfort do vašeho smartphonu nebo tabletu!

Pro ovládání domácnosti je nutné do všech smartphonů a tabletů nainstalovat aplikaci Smart Home xComfort, která přes internet zprostředkuje komunikaci se Smart Managerem. Přístup je zabezpečen heslem a uživatelským jménem. Pro zařízení iOS Apple a OS Android se aplikace ZDARMA stáhne z marketu mobilních aplikací (App Store / Android Market). Aplikace poskytuje všechny potřebné funkce pro ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, nastavení teplot a časů pro vytápění včetně vzdáleného dohledu nad domem. Ještě než si pořídíte RF instalaci, aplikaci si můžete otestovat v demoverzi a seznámit se s jejími možnostmi.

Ke Smart Manageru se lze vzdáleně připojit i ze smartphonů s jiným operačním systémem. V tomto případě se aplikace Eaton xComfort do telefonu neinstaluje, ale spustí se v internetovém prohlížeči, kterým je vybaven každý chytrý telefon nebo PC zařízení. Stejné řešení se použije i pro počítače s OS Windows, které umožní plnohodnotné ovládání funkcí včetně monitoringu a vizualizace stavů a hodnot.

ROOM MANAGER

xComfortÚčinné a moderní bezpečnostní zařízení Room Manager umožňuje ovládat nejen spínání spotřebičů, rolety, řízení osvětlení a jeho regulaci v době vaší nepřítomnosti, ale také dokáže řídit vytápění a chlazení až u tří místností.

Jedná se o tak zvané zónové řízení, které dovoluje regulovat jednotlivé místnosti zcela samostatně. Jednoduše nastavíte požadované teploty v různých časech a chytré zařízení vše obstará za vás. Zabudovaný teplotní senzor řídí vytápění v místnosti, ve které je Room Manager nainstalovaný, a sousední dvě místnosti reguluje pomocí bezdrátových termostatů. V pokojích spíná vytápěcí nebo chladicí aktory, které ovládají termoelektrické ventily na radiátorech nebo v rozdělovači podlahového topení. Můžete nastavit až čtyři provozní teploty: komfortní, stand-by, noční a protimrazové. Navíc se při zabezpečení domu teplota pro vytápění objektu automaticky sníží dle vašeho požadavku. Změnu provozního či vytápěcího režimu můžete také snadno aktivovat pomocí SMS zprávy.

 

Room Manager poskytuje tři časové režimy pro spínání spotřebičů nebo lokální či skupinové ovládání žaluzií, ventilátorů. Na displeji mohou být zobrazeny aktuální stavy až z deseti senzorů (tlačítka, dálkový ovládač, PIR čidla, binární vstupy), teploty z pokojových termostatů nebo venkovní teploty. Dále mohou být zobrazeny provozní stavy až deset aktorů s možností manuálního ovládání dotykovým kolečkem na přístroji.

Pro větší dům či byt použijte několik Room Managerů pro řízení vytápění více místností. Pokud nainstalujete Room Manager do každé místnosti, budete mít neustále na displejích zobrazené teploty a data pro všechny pokoje. Pro centrální správu nebo vzdálenou správu přes mobilní telefon, je možné kromě Room Managerů instalovat také Home Manager.

ZÁKLADNÍ FUNKCE ROOM MANAGERU
 • Manuální ovládání až deseti výstupů.
 • Řízení vytápění a chlazení nezávisle až pro tři místnosti.
 • Bezdrátové připojení senzoru teploty pro měření venkovní teploty a zobrazení trendu vývoje oteplení.
 • Možnost využití tří okenních kontaktů – při otevření okna se zavře ventil topení a vyžádá se protimrazová ochrana.
 • Komfortní ovládání a výběr funkcí v uživatelsky příjemném menu s dotykovým kolečkem.
 • Počet obrazovek je závislý na požadavcích uživatele.
 • Možnost zobrazení stavů až deseti senzorů – binárních či analogových hodnot – např. tlačítka, detektor pohybu, binární vstupy (déšť, vítr, atd.), dálkový ovládač, termostaty včetně zobrazení stavu baterií senzorů s upozorněním na vybitou baterii.
 • Lokální nebo skupinové ovládání až tří skupin rolet s týdenními časovými programy a manuálním nebo automatickým řízením.
 • Třítýdenní časové programy s manuálním a automatickým řízením, např. pro spínání osvětlení a spotřebičů, rolety nebo skupiny rolet.
 • Dovolenkové funkce – volitelně také simulace přítomnosti.
 • Přístup pro nastavení servisních funkcí může být chráněn heslem.
 • Napájení ze sítě 230 V.
NOVÉ FUNKCE SAFETY A ENERGY

xComfortPro bezpečnostní funkce a ke sledování spotřeby elektrické energie, plynu či vody

S rozšiřující funkcí SAFETY prostřednictvím SMS zakódujete nebo deaktivujete vzniklý alarm a s funkcí ENERGY vypnete zdroj vytápění při překročení limitu spotřebované energie. Navíc dotazující SMS zprávou včas získáte informace z bezpečnostních senzorů o hrozícím nebezpečí v podobě požáru, zaplavení, neoprávněném pohybu, překročení teploty nebo výpadku energie. Můžete získat také informace o vnitřní a venkovní teplotě, teplotě kotle, bojleru či slunečního kolektoru, stav okenního kontaktu, zabezpečení atd.

Bezpečnostní funkce SAFETY pro sledování pohybu, požáru, zaplavení…

Systém odesílá až tři různé SMS zprávy o rizikové události, které lze snadno předefinovat (max. 150 znaků). V případě, že telefon uživatele je nedostupný, odešle zprávu na další telefon. Pokud nastane obdobná situace, zpráva SMS doručí na třetí telefon.

Energetický management ENERGY

S funkcí ENERGY máte k dispozici informace o aktuální spotřebě elektrické energie, plynu nebo vody za požadované období a podle aktuální spotřeby můžete předpovídat spotřebu do budoucna. Na displeji Room Manageru se například spotřeba energie za požadované období zobrazuje jako hodnota nebo sloupcový graf za časový úsek. Dále umožňuje sledovat limit spotřeby za požadované období s tím, že při jeho překročení lze odpojit výstup.

ORIGINÁLNÍ DESIGN

Hledáte nenápadný spolehlivý vypínač za rozumnou cenu? Nebo toužíte po šperku, který dodá vašemu interiéru punc luxusu a originality? Obojí splní náš design vypínačů chytře kombinovaný s kvalitními díly klasické nebo inteligentní elektroinstalace.

Výhody vypínačů Eaton

 • Jeden vnitřní přístroj pro všechny řady - snadná montáž a 348 barevných kombinací
 • Malířská krytka - upravujte svoje stěny snadno, rychle a bezpečně
 • Násobná montáž přístrojů – můžete umístit až 5 přístrojů vedle sebe nebo nad sebou
 • Velmi kvalitní provedení strojku – poskytujeme záruku na 10 let!
 • Vypínače s LED signalizací - moderní a úsporné řešení
 • Jednotný vzhled u inteligentní i klasické elektroinstalace

Original – nevtíravá kvalita

Vypínače Original charakterizují jemné oblé linie rámečků s nevtíravou bílou, krémovou, stříbrnou, hnědou nebo světle šedou barvou. Vyznačují se kvalitním zpracováním a více než příznivou cenou

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů