HP online shop
Nakoupit

HP

Zlepšení spočívá v opakování. Sledujete proces a hledáte, kde by se dal inovovat. Stejný postup aplikuje HP i na své notebooky, servery, počítačové periferie a tiskárny. Právě tento postup dostal HP jako první IT firmu mezi společnosti, jejichž roční příjmy překročily 100 miliard dolarů. Elektronika HP je známa především svou spolehlivostí a komplexní podporou business sektoru včetně souvisejících služeb a zázemí.

O značce HP

Úspěch z garáže

Kolik stojí založení mnohomiliardové nadnárodní korporace? Kdybyste se zeptali Williama Hewletta a Davida Packarda, odpověděli by vám, že přesně 538 dolarů. Právě tolik činí součet vstupního kapitálu, s nímž oba pánové, elektroinženýři ze Standfordovy univerzity, zakládají v roce 1939 vlastní společnost. Jejich kancelář a dílna v jednom v kalifornském Palo Alto mají tehdy podobu jednomístné garáže za domem, kde oba inženýři začínají na částečný úvazek s montáží prvních elektrických přístrojů. Protože jsou přátelé, o jméno společnosti si hodí mincí. Vyhraje sice Packard, ale jméno jeho společníka nakonec stejně skončí na první místě. Hewlett-Packard se probouzí.

Walt Disneyho fantazie

Prvním produktem, který představí jejich dílna, je audio oscilátor HP200A. Sériové číslo produktu není 1, jak by možná u prvního modelu dávalo smysl, ale právě 200, protože Hewlett s Packardem chtějí budit zdání, že společnost již na trhu operuje nějaký čas. Protože nemají tušení, jak oscilátor nacenit, přijdou s tržní cenou 89 dolarů a 40 centů, což je méně než poloviční cena ve srovnání s konkurencí. Jejich prvním větším zákazníkem, který vykopne tržby a renomé malé garážové společnosti, není nikdo jiný, než filmové studio Disney. To zakoupí celkem osm oscilátorů pro svůj připravovaný film Fantazie z roku 1940. A věci se začnou hýbat.

Počítačový král

Společnost Hewlett Packard, známá pod touto obchodní značkou až do roku 2015, kdy dochází k jejímu rozštěpení na HP Inc. a HPE, má na svém kontě nepočítaně úspěchů. Včetně prvního osobního počítače vůbec, modelu HP 9100A, který vyrobí už v roce 1968. Jména počítač se tehdy ještě vystříhá a z marketingových důvodů pojmenuje přístroj jako kalkulačku. Postupem času se společnost etabluje na pozici jednoho z nejsilnějších světových hráčů mezi výrobci osobních počítačů s ročním obratem kolem 50 miliard dolarů. Zákazníci dnes HP znají především jako nepolevujícího původce inovací, který neustále posouvá hranice technologických možností a přináší spolehlivost, kvalitu a eleganci, za nimiž stojí dekády zkušeností. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů