Na holení s chladnou hlavou!

22. 1. 2014 - Redakce DATARTu

Výrobci se dlouhé roky pokoušejí o inovaci v systému holení. Tak jsme se za předchozí roky dočkali např. plovoucích hlav, vyšší výdrže baterie či vodotěsnosti holicích strojků. Stále se ale nedařilo řešit podráždění citlivé kůže. To se ale nyní mění. Na trh dorazili revoluční strojky °CoolTec od Braunu.

°CoolTec jsou holicí strojky, které aktivně chladí vaší pleť. Samotné holení je sice stále stejné, stále něco (planžeta, frézka, břit) oddělí vous od obličeje. Tím ale vzniká podráždění, jelikož při oddělení vousu je v drtivé většině narušena či zcela oddělená i horní vrstva kožních buněk a naruší tím strukturu ochranného filmu na povrchu pokožky. Samotná kůže je tak vystavena okolnímu vlivu, mohou se do ní zanést nečistoty či bakterie. Tím se zvyšuje zmiňované riziko podráždění, které každý snáší jinak. Jeden muž má po holení pleť zcela bez problémů, druhý bude mít pokožku zarudlou, nebo dokonce může mít i vyrážku. V takovém případě bývá holení v podstatě utrpením a řešením je buď se neholit, což nejde do nekonečna, nebo si občas celým procesem holení projít. Pomáhat mohou různé chladicí gely, nebo nově chladicí hlava u holicích strojků °CoolTec.

Na obličeji každému muži roste 5 000 až 30 000 vousů.

Přístup s chladnou hlavou

A přesně pro tyhle situace byla vyvinuta nová série holicích strojků Braun, pojmenovaná příznačně °CoolTec. Ta je postavená na elektro-keramické chladicí liště, která odvádí veškeré teplo z hlavice a naopak vytváří chlad. Lišta je pro větší efektivitu vsazená mezi dva plovoucí holicí prvky. Ať se budete tedy holit libovolným směrem, chladicí lišta vždy díky svému umístění perfektně chladí namáhanou kůži. Toto je obrovská výhoda oproti konvenčním holicím hlavicím ostatních strojků, které v sobě teplo spíše kumulují. Pro člověka, který má pokožku velice citlivou, může být aktivní funkce chlazení způsob, jak se vrátit k holení pomocí strojku, případně jej alespoň vyzkoušet. Reakce našich zákazníků jsou na systém aktivního chlazení u strojků °CoolTec velmi pozitivní. Velkou výhodou série °CoolTec je eliminace potřeby chladicích gelů a podobných přípravků díky aktivnímu chlazení. Holení se tak stává jednodušší a rychlejší. Použití gelů při holení se dokonce se strojky °CoolTec nedoporučuje, jelikož každá další látka dokáže působit jako izolátor tepla a tak snižovat účinek chladicí lišty v samotném strojku.

Při holení se zároveň odstraňuje horní vrstva buněk kůže = vzniká podráždění

Vyspělý ve všech směrech

Celá série °CoolTec se kromě chladicí vychytávky vyznačuje novou čepelí SensoBlade, která dokáže zachytit vousy rostoucí v různých směrech, což opět zjednodušuje samotný proces holení. Baterie, integrovaná uvnitř strojku, jej dokáže napájet až 45 minut nepřetržitého provozu. Na tomto místě je třeba upozornit na jednu málo známou skutečnost: uváděnou dobu provozu na baterie strojek zvládne pouze s vypnutou funkcí chlazení. Pokud si dopřejete komfort chlazení pokožky, výdrž baterie spadne okamžitě na zhruba 15 minut. Chlazení je tedy pro strojek energeticky velice náročné. Pocitově je ale holení velmi příjemné a tak lze holicímu strojku nižší výdrž v případě plné zátěže odpustit. Nejvyšší model CT2cc disponuje navíc čistící stanicí, která holicí strojek nejenom nabije, ale taktéž promaže a vyčistí. Díky alkoholu v čisticí emulzi je hygienicky odstraněno 99,999 % bakterií.

Skutečnost, že jsou holicí strojky ze série °CoolTec voděodolné až do hloubky 5 metrů pro plnou omyvatelnost, mají nabíjecí základnu či integrovaný zastřihovač dlouhých vousů, považujeme za samozřejmost vzhledem k ceně, za kterou se prodávají. Pokud je tedy vaše pokožka citlivější, případně si chcete holení tváře zpříjemnit, je série holicích strojků Braun °CoolTec jedna z nejlepších možností, kterou současný trh nabízí.

Proč koupit Braun °CoolTec?

  • Disponuje aktivním chlazením pokožky
  • Výdrž 45 minut s vypnutým chlazením
  • Voděodolnost do 5 m pro plnou omyvatelnost
  • Vyroben v Německu
  • Nejvyšší model disponuje čisticí stanicí
 
V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů