Gorenje

Většina spotřebičů má německé či italské kořeny. Značka Gorenje však pochází ze Slovinska a na svůj původ je patřičně hrdá. Má proč, jak dokazuje i množství získaných ocenění včetně prestižní Red Dot Design Award. S produkty Gorenje se potkáte hlavně v kuchyních a koupelnách. Není žádný problém si spotřebiči s logem tohoto výrobce vybavit celou domácnost od chladničky a mrazáku přes sporák s odsavačem par až po mikrovlnnou troubu s grilem.

Nejprodávanější produkty Gorenje

Zobrazit více produktů

O značce Gorenje

Spojení designu a funkčnosti

Pro světově proslulého výrobce kuchyňských elektrospotřebičů a nábytku, Gorenje, byla kvalita vždy vodítkem. Vysoká jakost materiálů a perfektní provedení jejích produktů už přesvědčily miliony zákazníků na celém světě. Každá inovace, s kterou společnost přišla, se nesla v duchu pohodlí a jednoduché elegance, poskytované prostřednictvím inteligentních technologií s garancí "Easy to use". Design u Gorenje znamená nejen  vzhled, ale také funkčnost, kvůli čemuž značka každoročně získává řadu prestižních ocenění jako Red Dot Design Award nebo Plus X Award.

Designové studio

Společnost vzniká ve stejnojmenné vesnici ve Slovinsku krátce po druhé světové válce. Své nejranější počátky odvozuje od kovářské dílny a později, po znárodnění, pokračuje jako menší podnik na výrobu zemědělských strojů. Až přesídlení do těžařského městečka Velenje změní zaměření výroby na kuchyňské spotřebiče a produkty pro domácnost, protože společnost začne zaměstnávat manželky fárajících horníků. Na zahraniční trh Gorenje poprvé proniká v roce 1961 s řadou sporáků na pevné palivo, když prodává prvních 200 kusů v Německu. Tehdy také vyvstává potřeba špičkového designového provedení, který se od té doby pro Gorenje stane největší konkurenční výhodou. Najmutí prvního průmyslového designera následuje o sedm let později založení vlastního designového studia, které společnost posune na hony před většinu konkurentů z odvětví.

Elektro i kuchyňský design

Během 67 let své historie si Gorenje vybudovala mezinárodní pověst a v současnosti zahrnuje 6 jednotlivých značek, operujících v 90 zemích po celém světě, s výrobnami a rozvojovými centry ve Švédsku, Nizozemí, Slovinsku a České republice. Po celou dobu své existence se snaží být zdroje pozitivní změny a naplňovat své firemní heslo pohodlí znamená jednoduchost. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů