Francouzské vinotéky

Francouzské vinotéky

Francouzské vinotéky

Dovolte, abychom Vám představili vyhlášené francouzské vinotéky té nejvyšší kvality. Seznamte se se značkami Avintage, Climadiff a La Sommelière, největšími a nejvýznamnějšími výrobci specializovaných vinoték ve Francii. Výsledkem spojení moderních technologií, inovativních řešení a jedinečného citu pro estetiku a design na straně jedné, a dlouholeté francouzské vinařské tradice a vášně pro kvalitní víno na straně druhé, jsou ty nejlepší archivační a prezentační skříně určené jak pro profesionální znalce, tak pro amatérské milovníky vína po celém světě.

Objevte spolu s námi nový svět vína. Přinášíme Vám nejširší nabídku vinoték na českém trhu: od luxusních velkoobjemových archivačních skříní, až po malé vinotéky pro začínající sběratele. To vše najdete v sortimentu firem Avintage, Climadiff a La Sommelière.

Vinotéky
Climadiff Avintage la Sommeliere

5 zlatých pravidel pro skladování vína

Konstantní teplota

1. Konstantní teplota

Důležitá je hlavně stálá teplota (výkyv maximálně +/- 2 °C). Změna teploty o 1% má 0,1% vliv na teplotu vína v lahvi. Nižší teplota = zpomalení procesu rozkvětu vína případně jeho zastavení. Vyšší teplota = urychlení procesu rozkvětu, pokud trvá dlouho, víno se zkazí. Ideální teplota pro archivaci je 12 °C, možný rozsah teplot pro archivaci 10-14 °C. Je třeba také dbát na to, aby vinotéka nebo archivační skříň byla zaplněna lahvemi alespoň z 50% (pro správnou akumulaci teploty uvnitř skříně).

Ochrana proti vibracím

2. Ochrana proti vibracím

Drobné pohyby, které běžně neregistrujeme, mohou narušit proces zrání vína. Vibrace zabraňují pomalé tvorbě usazenin, které se tak rozpouští ve víně. Mladá vína jsou vůči vibracím odolnější, ale zralá a většinou cenná vína mohou být nenávratně poškozena. Archivační skříně nesmí přenášet vibrace do láhve. Pro jejich utlumení jsou kompresory vybaveny speciálními gumovými silentbloky. Skříně samotné jsou opatřeny gumovými nožičkami a dřevěnými policemi. U zařízení pro dlouhodobou archivaci je dobré se vyhnout mechanickým ventilátorům, které zajišťují cirkulaci vzduchu a mohou být dalším zdrojem vibrací.

Správná vlhkost

3. Správná vlhkost

Hliníkové vnitřní stěny se speciální strukturou zajišťují pomalé stékání kondenzátu a tím i optimální vlhkost uvnitř vinotéky. Ta je důležitá pro udržení korkové zátky v dobré kondici, aby těsnila. Pokud se zátka vysuší, víno oxiduje. Vlhkost se musí udržovat nad 50%. Vlhkost nad 70% se dlouhodobě nedoporučuje, protože na korku mohou vznikat plísně a ve vinotéce nežádoucí pachy.

Čistý vzduch bez nežádoucích pachů

4. Čistý vzduch bez nežádoucích pachů

Nežádoucí pachy mohou pronikat do láhve skrze korek a degradovat tak přirozenou chuť a vůni uskladněného vína. Pro tyto účely je nepostradatelným pomocníkem uhlíkový filtr, který by se měl nalézat v každé vinotéce a spolu se správně nastavenou vlhkostí uvnitř archivační skříně zajistit optimální prostředí pro archivaci uloženého vína.

Ochrana vína proti působení světla a UV záření

5. Ochrana vína proti působení světla a UV záření

Paprsky světla značně urychlují proces oxidace a zrání, víno je proto před negativními dopady světelného záření nutné co možná nejvíce chránit. K archivaci jsou nejvhodnější skříně s plnými dveřmi a bez stálého vnitřního osvětlení, které nejúčinněji zabraňují pronikání světla. Pokud vyžadujete prosklenou vinotéku, doporučujeme vybrat model s dveřmi vybavenými vakuovaným sklem s kvalitní ochrannou vrstvou, která efektivně ochrání uskladněné víno před škodlivými účinky UV záření.

Volně stojící vinotéky

Volně stojící vinotéky se vyznačují francouzským elegantním designem, použitím ušlechtilých materiálů a moderních řešení. Každá vinotéka se díky tomu stane jedinečným doplňkem vašeho interiéru. Jejich kvalitu a eleganci podtrhuje implementace pokročilých funkcí, které chrání obsah vašich cenných lahví před znehodnocením. Mezi takové funkce můžeme zařadit například anti-vibrační systém, uhlíkový filtr nebo kvalitní UV filtr u vinoték s prosklenými dveřmi.

Široká nabídka obsahuje jak malé nebo střední vinotéky vhodné například do kuchyní nebo obývacích pokojů, tak velké chladící skříně vyšších objemů, které se často použivají jako vhodná náhrada klasického vinného sklepu pro dlouhodobou archivaci vína. Tyto archivační skříně převážně s plnými dveřmi bývají často umístěny v suterénech, garážích a jiných technických místnostech, kde je možné s výhodou využít funkci „Zimní režim“.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Vestavné vinotéky

Vestavné a integrované vinotéky jsou speciálně navrženy k vestavění pod pracovní desku kuchyňské linky nebo do nábytkové skříně. Jejich rozměry a ventilační systémy umožňují zabudování do standardních kuchyní dodávaných největšími evropskými výrobci.

Design vestavných vinoték vás ohromí svou stylovou čistotou a estetickou krásou. Často jsou tyto prosklené vinotéky používány společně s velkými archivačními vinotékami umístěnými například ve sklepech nebo garážích. Takto lze mít vždy po ruce dostatek kvalitně vychlazených lahví připravených k okamžité konzumaci.

ZOBRAZIT NABÍDKU
V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů