basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Příslušenství k fotoaparátům Lowepro

iL2_cat82 Příslušenství k fotoaparátům

Filtrovať môžete podľa:

  • Pouze produkty s dárkem
  • Značka
  • Optická stabilizace obrazu

Omlouváme se, ale v této kategorii už nic nezbylo. Vybírejte z dalších tisíců produktů na našem webu.

Bez zakoupení alespoň základního příslušenství nebude fungovat žádný fotoaparát ani videokamera. Ať jde o zrcadlovku, kompaktní fotoaparát nebo kompakt s výměnným objektivem, žádný z nich nedovede uložit pořízené snímky. A pokud již fotoaparát vnitřní paměť má, je tak malá, že na ni uložíte jen velmi málo fotografií.

Paměťové karty tento problém řeší. V závislosti na zvolené velikosti paměti, můžete na kartu uložit až několik tisíc snímků. Paměťové karty jsou vyráběny v nejrůznějších formátech. Mezi ty nejznámější a nejpoužívanější patří formáty SD, SDHC, SDXC. Tyto formáty podporuje drtivá většina fotoaparátů od zrcadlovek až po kompakty, jen výjimečně se používá formát CF. Při koupi konkrétní paměťové karty si ovšem pro jistotu ověřte, zda paměťová karta bude s vaším fotoaparátem nebo videokamerou komunikovat. Dalším velmi používaným formátem jsou karty microSD a microSDHC. S těmi se nejčastěji setkáte v mobilních telefonech nebo i v některých fotoaparátech.

Dalším důležitým příslušenstvím pro každý fotoaparát je i brašna. Brašna slouží k ochraně před poškozením i ke snadnějšímu přenášení fotoaparátů a dalšího příslušenství - měly by se do ní vejít minimálně náhradní baterie.

Pro zrcadlovky a kompakty s výměnným objektivem jsou nepostradatelné objektivyfiltry nebo blesky. Objektivy mají velký vliv na kvalitu a vzhled výsledného snímku. Nejdůležitějšími parametry objektivů jsou světelnost a hodnota ohniskové vzdálenosti. Ke každému typu fotografované scény se hodí jiný typ objektivu. Jejich výběr je velmi individuální záležitostí.

Filtry se umisťují přímo na objektiv. Mají především polarizační funkci a umožňují tak pořizovat kvalitní snímky i za nedokonalých světelných podmínek.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů