Správné kuchyňské nádobí vám rozšiřuje možnosti, jak si připravovat chutná i zdravá jídla. Ne nadarmo se Remoska stala legendou a ETA synonymem vaření na úrovni. Obyčejné vaření a pečení však nelze opakovat donekonečna, vyzkoušejte proto další pomůcky, s nimiž vykouzlíte smažené, grilované i maximálně zdravé pokrmy bez přidaného tuku. Představivosti se meze nekladou.

Hranolky, smažené ryby v trojobalu nebo masové kuličky již nejsou záležitostí pouze drahých fastfoodů. Připravte si je radši v pohodlí domova ve fritovacích hrncích. Bezpečný provoz, rychlá příprava a výborná chuť, to jsou jen některé z řady výborných vlastností, kterými tato šikovná zařízení oplývají.

Uvařte si, na co máte chuť!

Vaření v parním hrnci je skvělý způsob, jak si jídla vychutnat zdravě a naplno. V páře dokážete snadno udusit zeleninu i maso, přičemž si každá surovina zachová své vitaminy, minerály a další nutričně prospěšné látky. Nemusíte přidávat žádný extra tuk v podobě másla či oleje, takže jde o vhodný způsob vaření při dietách či redukci váhy. Příprava jídel v parním hrnci je nadmíru snadná, stačí do spodní nádoby nalít vodu a do vrchních pater naskládat vybrané suroviny. Časovač vás sám upozorní, až bude vše hotové.

Tlakový hrnec využijete zejména pro přípravu masa, které by pouhým pečením v troubě nebo restováním na pánvi ztvrdlo. Vaření pod tlakem je účinný způsob, jak zachovat živiny i výbornou chuť potravin, stejně jako jeho měkkost. Speciální multifunkční hrnce vám nabízí široké možnosti využití. Podle potřeby si v nich můžete nejen vařit, ale také fritovat, dusit v páře, grilovat, tvořit nepečené dezerty nebo fondue. Součástí příslušenství bývají fritovací koše, formy na bábovky, nerezové mřížky a další.

Varná deska nemusí být integrovaná do kuchyňské linky nebo jako součást sporáku. Pořiďte si jednu nebo dvě plotýnky na základní vaření a ohřev vody. Do malých domácností či na chatu jsou malé varné desky ideální volbou, stejně jako elektrické vařiče. Ty jen zapojíte do zásuvky a teplotu nastavujete otáčením knoflíkového ovladače.

Výbornou volbou na chatu, na kolej nebo do menších domácností jsou rovněž přenosné minitrouby. Jejich kompaktní rozměry a nízká hmotnost vám umožní s nimi pohodlně manipulovat, lze je připojit kdekoliv v blízkosti elektrické zásuvky. Interiér je menší než u běžných trub, ale i tak u nich najdete rošt či malý pekáček. Teplotu regulujete pohodlně pomocí tlačítek nebo na displeji.

Nuda v kuchyni? Vyzkoušejte něco nového

I přes to, že je trouba multifunkčním spotřebičem, na všechno bohužel nestačí. Například v případě pečiva rozhodně nenahradí domácí pekárnu. S ní si během chvilky vytvoříte křupavý čerstvý chléb, který vám provoní celou domácnost. Domácí pekárny mívají přehledný LCD displej, na němž nastavíte parametry od velikosti chleba přes čas, až po míru upečení.

Chcete vyzkoušet něco zcela nového? Dejte svému kuchařskému umění další rozměr a vyzkoušejte metodu sous-vide, při níž se vybrané suroviny vaří ve vzduchotěsném obalu ve vodní lázni. Dlouhý čas přípravy a řízená nízká teplota zachovává přirozenou chuť, šťávu i texturu potravin. Metodou sous-vide pohodlně připravíte různé druhy masa, zeleniny, ryb a dokonce i ovoce.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů