Electrolux

Electrolux je pro mnoho domácností synonymem velkého bílého elektra. Není se čemu divit, v nabídce této značky najdete nepřeberné množství praček, ledniček, myček a sušiček, ale Electrolux se angažuje i na poli sporáků, kuchyňských pomocníků či klimatizací. Určitě znáte i vysavače tohoto výrobce – ostatně proto se běžně říká, že musíme „vyluxovat“. Za to může právě tato švédská značka a rok 1908, kdy poprvé prodeje vysavačů zachránily hospodyňkám hodiny času.

Nejprodávanější produkty Electrolux

Zobrazit více produktů

O značce Electrolux

Jméno, které zná celý svět

Když doma luxujete, pravděpodobně nepřemýšlíte nad tím, kde se jméno této činnosti vzalo. Může za ní právě AB Electrolux, známější prostě jako Electrolux, jehož přístroj Lux I se stal v roce 1912 synonymem pro vysavače na celém evropském kontinentu a ve veřejném povědomí přetrval až do dnešních dnů. Příběh holdingu, který dnes prodává produkty pod jménem AEG, Zanussi, Anova, Frigidaire, Westinghouse či svým vlastním, začíná však o 4 roky dříve. 

Vynález z USA dobyl svět

Axel Wenner-Gren, který nebyl ani vynálezce, ani inženýr, ale "pouhý" obchodní génius, se jednoho dne procházel po slavné vídeňské nákupní třídě Kärtnerstrasse, když tu jeho pohled spočinul na podivném přístroji ve výloze. Byl to vysavač americké značky Santo, v té době luxusní produkt, o váze celých 20 kilogramů. Wenner-Gren v tom okamžiku spatřil budoucnost. Uvědomil si totiž, že pokud by dokázal podobný přístroj vyrobit levnější a lehčí, bude ho potřebovat nikoliv každá domácnost v Evropě, ale na celém světě. A zrodil se sen, jehož výsledkem byl model Lux I. 

Růst na mezinárodní úrovni na sebe nedal dlouho čekat. První továrna na vysavače byla otevřena v roce 1926 v Berlíně, o rok později následovaly další na území Velké Británie a francouzské půdě. O deset let později otevřel tehdejší Elektrolux první výrobnu v Austrálii. 

Přetváříme bydlení k lepšímu

V současnosti si Electrolux drží stabilní pozici druhého největšího světového hráče na poli bílých spotřebičů a každoročně operuje na více než 150 trzích napříč kontinenty. Jeho produkty jsou nedílnou součástí 60 milionů domácností a zahrnují krom ikonických vysavačů také ledničky, myčky nádobí, vařiče, sporáky, klimatizace a mnoho dalších spotřebičů, s nimiž se setkáváme na každodenní bázi.

Heslem společnosti s ročním obratem více než 300 miliard korun je přetvářet bydlení k lepšímu. Inovace je neustálým procesem změny a pro značku Electrolux také hnacím motorem, který každý den přináší nové zkušenosti a výzvy. Electrolux věří, že budoucnost tvoříme způsobem, jakým žijeme, a proto se snaží neustále vylepšovat aspekty běžného života svých zákazníků v souladu se zásadami etiky a udržitelného rozvoje.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů