BUĎTE FIT

na běžky | do plavek | pro radost

Zadýchat se ještě pod kopcem s běžkami v ruce nebo nedopnout ty krásné šaty z minulého léta? Kdepak.

Stačí opravdu málo a fyzička poletí nahoru. Osvojte si pár jednoduchých zásad a buďte fit!

I. Jíst pravidelně a střídmě
za den pět malých jídel, nebo jedna obří večeře?
II. Pečovat o sebe
duševní pohoda začíná na povrchu
III. Pravidelná kontrola
nemáme vysoký krevní tlak?
IV. Neodpírat si spánek
mozek přece potřebuje odpočívat
V. Dostatek pohybu
kdy jsme naposledy ušli více než 3 kilometry?

Precizně zpracovaný odšťavňovač Catler s nadstandardním výkonem a vysokou výtěžností šťávy. Ne nadarmo získává od našich zákazníků jedno skvělé hodnocení za druhým – stabilně je hodnocený pěti hvězdičkami.

Jak už řekl Robert Fulghum, všechno, co opravdu potřebujeme znát, jsme se naučili v mateřské školce. Jedním z těchto základů je příjem potravy 5× denně, což v dospělosti ale tvrdohlavě ignorujeme.

Výsledkem je, že si naše tělo zvykne dělat zásoby energie, kdykoli má příležitost. To znamená, že začneme mít sklony k přejídání a ve volném čase letí naše hmotnost nahoru.

Dodržujte přestávky na jídlo, učte se správně rozložit příjem energie a jíst tak akorát. Stoupne nejenom vaše efektivita, protože mozek bude mít stále dostatek energie, ale pomůže vám to i snížit stres a navodit větší psychickou pohodu.

DOPORUČENÝ DENNÍ PŘÍJEM ENERGIE
1200 kcal (5000 kJ) při redukci hmotnosti 1600 kcal (6700 kJ) pro neaktivní ženy a starší mládež 2200 kcal (9200 kJ) pro děti, dospívající dívky, aktivní ženy a neaktivní muže 2800 kcal (11 700 kJ) pro dospívající chlapce a aktivní muže
ORIENTAČNÍ ENERGETICKÁ HODNOTA JÍDEL
Jablko, 100 gramů62 kcal (260 kJ) 30% sýr eidam, 100 gramů260 kcal (1090 kJ) Smažený kuřecí řízek, 100 gramů195 kcal (820 kJ) Bramborová kaše, 100 gramů100 kcal (420 kJ)
Rohlík, 40 gramů140 kcal (585 kJ) Sýr chedar, 100 gramů400 kcal (1700 kJ) Smažený vepřový řízek, 100 gramů400 kcal (1680 kJ) Svíčková omáčka, knedlík a maso, 100 gramů152 kcal (638 kJ)
Kobliha, 50 gramů190 kcal (795 kJ) Míchaná vajíčka, 100 gramů155 kcal (655 kJ) Těstoviny, 100 gramů130 kcal (548 kJ) Knedlo, zelo, vepřo, 100 gramů360 kcal (1500 kJ)
Grilovaný losos, 100 gramů234 kcal (980 kJ) Rýže, 100 gramů129 kcal (542 kJ) Pizza se sýrem, šunkou a žampiony, 100 gramů209 kcal (875 kJ)

Tabulku zde ale samozřejmě uvádíme jen pro zajímavost, nezáleží totiž ani tak na celkové energetické hodnotě jako na samotné potravině a jejího zpracování. Tělo totiž jinak zpracovává tuky, cukry a bílkoviny – vyvážená strava by měla mít jejich podíl v poměru 25 : 60 : 15.

Rychlé a přesné nakrájení nejrůznějších surovin – od ovoce a zeleniny až k sýrům a dokonce také čokoládu. Díky 5 barevně rozlišeným nástavcům můžete krájet normálně i vroubkovaně, strouhat i plátkovat. Vše pěkně v jednom balení.

Základní deska 17MB82, 23102465, DLH32195MP4CR, LTV3252LEDCR, TVL32127DLCRR
 • velký plnicí otvor
 • protiskluzové nožičky
 • 5 barevně odlišených nástavců
TEFAL FreshExpress
MB756G31
0 prohlédnout si produkt
 • pořádný příkon až 1000 W
 • extra bohaté příslušenství v balení
 • vysoká kvalita a precizní zpracování
KENWOOD KHH
326 WH Multi One
0 prohlédnout si produkt
Pouzdro na mobil Belkin Surround Case pro Galaxy S4 černé (F8M557btC00)

Multifunkční robot pro mletí, odšťavňování, míchání, strouhání a dokonce i sekání. Kromě toho zaujme speciálními MultiOne metlami, díky kterým můžete jednoduše připravovat koláčová a chlebová těsta.

Špičkový parní hrnec, který umožňuje připravovat zdravé a hlavně výtečné pokrmy. Vaření v páře vám otevře zcela nové obzory chutí – vše hned chutná o řád lépe. A díky třem speciálním nádobám můžete vařit hned několik pokrmů najednou, takže navíc ušetříte.

Být fit neznamená jen to, že máme fyzičku jako zvon. Je to i o duševní pohodě, dobré náladě a pěkném pocitu ze sebe sama.

Alfou a omegou všeho je pěkný vzhled. Pokud budeme upravení, budeme mít ze sebe dobrý pocit a zvýší se i naše sebejistota. Vše přitom začíná u detailů. Jak zrovna teď vypadají vaše ruce?

Přístroje pro zdraví a krásu dnes již nestojí celou výplatu, fungují spolehlivě a rychle. Dobrým příkladem je třeba bezbolestný epilátor s IPL technologií – dříve byl k vidění jen v drahých kosmetických salonech, dnes jej můžeme mít doma.

WaterFlexu je jedno, jestli má pracovat na sucho před zrcadlem nebo ve spěchu během sprchování. Díky preciznímu utěsnění a planžetě OptiBlade vždy oholí pokožku naprosto dokonale. A s funkcí pětiminutového dobíjení i pekelně rychle.

 • doporučeno dermatology
 • dlouhá životnost 65 tisíc záblesků
 • nově možnost odstranění chloupků na obličeji
REMINGTON IPL6000F 369 prohlédnout si produkt
Inkoustová náplň HP No. 655, 550 stran - originální černá (CZ109AE)

Špičkový IPL epilátor, díky kterému může být pokožka dokonale hladká až půl roku. Stačí pár záblesků světla a chloupky zeslábnou, vypadají a zpomalí růst. Oproti starším modelům navíc s několikrát delší životností výbojky a možností použití i na obličej.

 • možnost použití i ve sprše
 • speciální čistící kartáček a zrcátko v balení
 • pro péči o čelo, obočí, horní ret, bradu a krk

Efektivní obličejový epilátor a kartáček na obličej, který vám pomůže uvést pleť do přirozeného stavu až 6× efektivněji než při ručním čištění. Umí odstranit i nejmenší chloupky s průměrem jen 0,02 mm!

 • rychlý účinek
 • 15 úrovní intenzity
 • bezpečné a příjemné použití

Jste unavení a často vás bolí svaly? Nemusíte chodit na drahé masáže – vystačíte si se speciálním elektronickým stimulátorem. Ten svaly promasíruje, a vy se tak budete cítit svěže a odpočatě.

Praktický přístroj pro péči o nohy, který vás zbaví kuřích ok a tvrdé kůže na patách. Součástí balení jsou navíc hned dva válečky pro jemné i hrubší ošetření nohou.

Sluneční clona Carpoint roletka s přísavkou 2 ks
 • bateriový provoz
 • ergonomicky tvarovaná rukojeť
 • tichý chod
Silk'n Silk n Micro Pedi 215 prohlédnout si produkt

Váha s ručičkou a kovovou pružinou patří už několik let do muzea – řekne vám totiž akorát hmotnost, a to ještě jen přibližně.

Moderní váhy umí analyzovat celé vaše tělo. Zjistí, kolik v sobě máte tuku a vody, špičkové modely umí zjistit i podíl svalové a kostní hmoty. Snadno už pak upravíte jídelníček, aby Jarka nevypadala štíhlejší.

Stejně tak užitečný je monitoring tlaku. Hypertenze, tedy jedno z nejčastějších kardiovaskulárních onemocnění, nám hrozí už od 40 let a může být na počátku infarktu či mozkové mrtvice.

INDEX BMI

Máte nadváhu nebo podváhu? Snadno to zjistíte pomocí výpočtu BMI. Vypočítáte jej jako BMI = hmotnost / (výška v metrech)2

Pro osobu s výškou 1,75 metru a hmotností 80 kilogramů tak bude výpočet vypadat následovně:

BMI = 80 / (1,75)2 = 26,12

...a to je už mírná nadváha.

Méně než 18,5 18,5 až 24,99 25 až 29,99 30 až 34,99 35 až 39,99 Více než 40
Podváha Optimální hmotnost Nadváha Obezita I. stupně Obezita II. stupně Obezita III. stupně

IDEÁLNÍ HODNOTY ZDRAVÉHO ČLOVĚKA

Tlak Tep Tuky Cukry
120/90 mmHg Muž: 75 tepů / min.
Žena: 82 tepů / min.
Muž: 10-15 %
Žena: 18-30 %
4,4 až 6,7 mmol/L

Osobní tlakoměr s velkým XXL displejem, který je perfektně čitelný i pro osoby s horším zrakem. Jeho výhodou je vysoká spolehlivost – oficiálně jej schválila i Světová zdravotnická organizace (WHO).

HEPA filtr pro vysavače Hoover U42
 • možnost exportu dat do PC
 • signalizace chybného měření
 • maximálně přesné měření tepu a tlaku
Beurer BM58 439 prohlédnout si produkt
 • paměť až pro 10 osob
 • vysoká přesnost na 100 gramů
 • měří tělesný tuk, vodu, svalovou hmotu
  i hmotnost kostí v těle
ETA 4780 90000 0 prohlédnout si produkt
Sluchátka Razer Hammerhead černá (RZ12-00910100-R3M1)

Osobní váha, která zaujme spojením přijatelné ceny a nadstandardních funkcí. Kromě běžného vážení totiž umí změřit i tělesný tuk, vodu, svalovou hmotu, hmotnost kostí v těle a dokonce za vás rovnou i vypočítá index BMI.

Káva nám umožňuje potlačit únavu a dokonce i žízeň a hlad, tedy mechanismy, kterými se naše tělo brání kolapsu. Když pak málo spíme, organismus se časem dostane na hranu vyčerpání.

Spánek je velmi důležitý pro utříbení myšlenek, srovnání hladiny hormonů a mnoho dalších pochodů, které nejsou na první pohled vidět.

Průměrně bychom měli naspat 7 až 8 hodin denně, ale záleží na každém jednotlivci, jaké jsou jeho potřeby. Především starší lidé málokdy spí více než 7 hodin, dospívající děti zase klidně prospí 10 hodin denně.

Probouzejte se ve správný čas

Velmi často nás budík vytrhne z nějakého snu, což je nejenom nepříjemné, protože nevíme, jak to dopadlo, ale také stresující. Mozek je během snění zabrán do tříbení myšlenek a každé vyrušení jde na úkor celkové kvality spánku.

Ohromujícím nástrojem pro jeho zkvalitnění jsou fitness náramky a různé sportovní hodinky. Umí monitorovat náš spánek a jemně nás zbudit ve chvíli, kdy zrovna nejsme ponořeni do hlubokého spánku a snění.

Slušných výsledků také můžete dosáhnout s aplikací Sleep as Android. I když není tak přesná, stojí za vyzkoušení.

Aligator i-gotU Smart Q60 0 prohlédnout si produkt

Fitness náramek, který oceníte jak při sportu, kdy dokáže přesně monitorovat vaši aktivitu, tak i v noci, neboť sleduje kvalitu vašeho spánku. Navíc umí také upozorňovat na zmeškané události, což je za danou cenu velmi příjemný bonus.

 • výdrž na nabití až 7 dní
 • podsvícený OLED displej
 • kompatibilní s Android a iOS

Sliby chyby, přijde další výmluva. Nikdo přece po nás nechce, abychom uměli uběhnout 20 kilometrů a zvládnout 100 sklapovaček. Pohyb je ale pro organismus důležitý.

Úplně stačí dojít si jen na procházku. Vystupte třeba pár stanic před domovem a zbytek dojděte pěšky. Při sedavém zaměstnání zase nezapomínejte na protahování, zkrácené svaly mohou po letech přinášet pěkné bolesti zad.

Jsou to drobnosti, ale přispějí k větší životní pohodě a zmírnění stresu. Stejně jako to, že nebudete pracovní záležitosti řešit ještě večer v posteli. Všechno má svůj čas.

KOLIK PŘIBLIŽNĚ SPÁLÍME KILOJOULŮ ZA JEDNU HODINU PŘI BĚŽNÉM TEMPU?

Spánek Chůze Plavání Jízda na kole Lyžování Aerobik Posilování Squash Rychlý běh
300 kJ 850 kJ 1200 kJ 1500 kJ 1800 kJ 2300 kJ 2500 kJ 3500 kJ 4000 kJ

Sportovní hodinky s GPS navigací od legendárního výrobce TomTom. I přes příznivou cenu se vyrovnají dražším modelům, nabízí například přesnou GPS a možnost exportu dat do PC. Vynikají kvalitním zpracováním a chytrým softwarem.

Ochranná fólie Celly na displej pro Nokia Asha 202 (2ks) (SCREEN241)
 • vodotěsná konstrukce
 • možnost propojení s PC
 • detailní analýza vašeho výkonu
  díky GPS čipu
TomTom Runner GPS Watch 0 prohlédnout si produkt
 • 15 úrovní intenzity
 • bezpečné a bezbolestné použití
 • navržen speciálně pro stimulaci hýždí
Beurer EM 25 0 prohlédnout si produkt
Pouzdro na mobil flipové LG Quick Window pro G2 černé (CCF-240G.AGEUBK)

Chcete perfektní hýždě jako z časopisu, ale nebaví vás denně jezdit 40 km na rotopedu? Jde i to i bez námahy – řešením je elektronický stimulátor. Je bezpečný, maximálně pohodlný a nechybí mu dokonce ani funkce automatického vypínání.

 • nejrychlejší LTE a bezkontaktní NFC
 • obrovský výkon díky špičkovému čtyřjádru
 • exkluzivní fotoaparát s vysokým rozlišením
  20 Mpix
Plážové boty Aqua Sphere Beachwalker RS 42 - univerzální černé/šedé

Luxusní konstrukce odolná vůči vodě i prachu – už to Xperii jasně předurčuje pro využití při sportu. Například při běhání lehce zastoupí MP3 přehrávač i sportovní tracker. A navíc přidává velmi vyspělou výbavu a skvělý foťák.

Sony Xperia Z3 (D6603) 0 prohlédnout si produkt