Asus

ASUS je potomkem obrovské expanze počítačů v 90. letech. Založením roku 1989 ASUS nasedl na vlnu PC, notebooků a dalších trendů a na jejím vrcholu se drží dodnes jako gigantický producent grafických karet, smartphonů, počítačů a příslušenství. Úzká specializace přivedla ASUS ke spoustě revolučních řešení. Právě v této společnosti vznikl konvertibilní laptop se dvěma displeji nebo set telefonu integrovaného do tabletu. V současnosti ASUS ve světě platí za nekorunovaného krále základních desek.

Nejprodávanější produkty Asus

Zobrazit více produktů

O značce Asus

Okřídlený kůň z Tchaj-wanu

Za původem jména společnosti ASUS podle oficiálních pramenů stojí okřídlený kůň z řecké mytologie, symbol moudrosti a vědění, Pegasus. Z něho si však společnost kvůli vyššímu umístění v abecedních žebříčcích přivlastnila pouze ohon. V Asii je ASUS běžně znám také pod názvem "Chua Šuo", značícím zhruba Prominent či Věhlas čínského lidu. Vzhledem ke vztahům Tchaj-wanu s Čínskou lidovou republikou a jeho pozici na mezinárodní scéně je toto označení poněkud úsměvné.

V království základních desek

Od svého založení v roce 1989 v hlavním tchaj-wanském městě Tchaj-pei se ASUS rychle etabloval jako přední hráč na rozvíjejícím se trhu moderních digitálních technologií a osobních počítačů. V tomto odvětví dodnes platí za celosvětovou špičku a je původcem mnoha inovací, díky nimž si udržuje stabilní čtvrté místo na globálním trhu s počítači. Její sortiment zahrnuje desktopy, laptopy, smartphony, tablety, servery, monitory, grafické karty či základní desky. Právě v jejich výrobě platí ASUS za jednu z nejvýznamnějších společností na světě. Přibližně každý třetí počítač funguje na základní desce ASUS a pokud by byly postaveny za sebe, tvořily by řadu 600× delší než himálajské pohoří. 

Značka hráčů

Budoucnost patří virtuálním světům a společnost ASUS rozhodně nezůstává pozadu. Kromě základních desek je to právě počítačový sortiment určený hráčům, v němž platí za celosvětovou jedničku. Ať už se jedná o herní počítače a špičkové komponenty anebo vývoj prvků rozšířené a virtuální reality, která zažívá raketový boom. V posledních letech se ASUS začal věnovat také odvětví inteligentních domácností a robotiky, jejímž posledním výstřelkem je pak inteligentní domácí robůtek Zenbo. ASUS je především symbolem kvality a inovace a s každým novým vytvořeným produktem míří výš a výš.

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů