basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Vážení zákazníci, od 16.3.2020 máme dle nařízení vlády uzavřené všechny prodejny DATART. Proměnili jsme ale pro vás stovku našich prodejen na internetové výdejny, ve kterých trvale držíme tisícovky pečlivě vybraných modelů skladem a ve kterých platí přísné hygienické zásady.

Hodnocení zákazníků

Honza
13.01.2011 v 19:55
80 %

Provede denní úklid sám, při čištění sběrného prostoru teprve oceníte jeho práci. Týdenní úklid je pak hračka.
Poměrně šetrný k nábytku.

Komunikace v češtině.

Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?
Další hodnocení zákazníků
Rozbalit popis produktu
Vše o produktu

Vše o produktu

Vše o produktu

iRobot ROOMBA 564 Pet je opravdový profesionál v úklidu domácností se zvířecími mazlíčky. Máte-li problém například se zvířecími chlupy, máme pro Vás jednoduché řešení. Robot má funkci časového programování a systém Auto Virtual Wall. Jedná se tedy o plně automatického specialistu. Jde ovládat přes iR dálkový ovladač. Tento model je určený na úklid nepořádku po zvířecích mazlíčcích a to díky Pet kitu, který je součástí balení. Pet kit obsahuje Pet velkokapacitní zásobník a Extra Cleaning Tool pro snadné čistění. Obsahem balení je také klasický vakuový zásobník. Je vybaven speciálním zásobníkem, díky kterému mnohem snadněji odstraní zvířecí chlupy z koberců a podlah. Součástí základního vybavení je speciální zásobník, standardní zásobník na nepořádek a náhradní sada kartáčů. Veškerý nepořádek je filtrován přes extra výkonný filtr, který zachytí prach, alergeny i ostatní nežádoucí drobný odpad. ROOMBA 564 Pet je časově programovatelná. Díky nejmodernější technologii pracuje samostatně, efektivně a chytře. iRobot pracuje na principu pokročilé umělé inteligence. Svůj pohyb a chování přizpůsobuje okolním podmínkám 67 krát za vteřinu. Obratně se vyhýbá překážkám, schodům, lehce přejíždí mezi různými typy podlah a snadno uklízí i těžko přístupná místa jako jsou rohy místností, obvodové lišty a prostor pod nábytkem. ROOMBA 564 Pet na jedno dobití zvládne bezproblémově uklidit až 4 místnosti (120m2).

iRobot ROOMBA 564 Pet je opravdový robot. Sám se rozhoduje a rozezná jak má uklidit. Moc dobře ví, kde již uklidil a kam se musí ještě vrátit. ROOMBA sama pozná, kdy je úklid hotový a funguje zcela automaticky. Tento model je určený na úklid nepořádku po zvířecích mazlíčcích a to díky Pet kitu, který je součástí balení.

Pet kit obsahuje Pet velkokapacitní zásobník a Extra Cleaning Tool pro snadné čistění. Obsahem balení je také klasický vakuový zásobník.

Její pohyb zprvu vypadá jako nahodilý, avšak zdání klame. ROOMBA má pro pohyb a orientaci v prostoru dokonalý systém. Výsledkem je pokrytí 99 % uklizené plochy. Díky nejmodernější technologii pracuje samostatně, efektivně a chytře. Je inteligentní, pečlivá a samostatná. iRobot pracuje na principu pokročilé umělé inteligence.

Každý její pohyb je předem promyšlený, její činnost probíhá systematicky a nikoli zcela náhodně, jak je tomu u konkurenčních produktů. Svůj pohyb a chování přizpůsobuje okolním podmínkám 67 krát za vteřinu. ROOMBU 564 Pet lze také časově programovat. Nastaví se čas a den úklidu a robot začne uklízet i bez Vás.

Patentovaný systém proti sobě rotujících kartáčů zajišťuje velmi vysokou účinnost úklidu. Každý kartáč se navíc točí jinou rychlostí. Hlavní kartáč (Bristle Brush) má rychlost otáčení 1000 ot./ min., pomocný kartáč (Flexible Brush) 1600 ot. / min. Postranní kartáč (Side Brush) vymetá nečistoty z rohů místností pod sebe, kde jsou vysávány hlavním a pomocným kartáčem. Nejmenší částice, jako jsou prach a alergeny, odstraňuje ROOMBA pomocí účinného sacího motoru. Ty jsou pak zachyceny v unikátním filtrovacím systému, který zachytí i jemné částečky prachu a pylu. Robot se v prostoru orientuje pomocí 38 různých senzorů. Kromě detektorů silně znečištěných míst disponuje nárazníkem se zpomaleným dotykem. Infračervenými paprsky registruje blížící se stěnu, zpomalí a zabrání nárazu. Pomocí dalších senzorů rozeznává výškové rozdíly a například tak nehrozí pád ze schodů. Při vybití baterie, například po skončení úklidu, se robot automaticky vrací na svoji dobíjecí stanici Home Base.

Pomocí systému Auto Virtual Wall lze vymezit uklízený prostor a ohraničit jednotlivé místnosti.

Pomocí programu SPOT pro lokální čištění je zajištěn úklid vytipovaného místa o velikosti cca 1 m2. K zabránění uvíznutí robota v kabelech slouží program ANTITANGLE.

Rozměry robotů byly navrženy tak, aby vyhovovaly typizovanému evropskému nábytku. iRobot tak bez obtíží uklízí i těžko přístupná místa.

Robot také disponuje systémem úniku ze svízelné situace. Pokud se robot dostane do nestandardní situace, tak je na takové okamžiky skvěle vybaven. Má nespočet naprogramovaných režimů, které ho vždy z problémové situace dostanou. Proto se vám nemůže stát, že by ROOMBA během úklidu kdekoli uvízla.

Nejchytřejší vysávací systém iAdapt

Díky chytrému systému iAdapt se vysavač při úklidu dokáže přizpůsobit prostředí, různým druhům povrchů i množství nepořádku. Na základě vstupních dat vyhodnocuje nejvhodnější pohyby tak, aby co nejlépe odstranil různé druhy nečistot. Za nejklíčovější vlastnost robotických vysavačů iRobot se považuje důkladnost. Vysavač nedokončí úklid do té doby, než je povrch řádně vyčištěn. Každé místo tak přejede průměrně 4×. K dokonalému využití systému iAdapt přispívá Cleaning Head Module, nebo-li čistící hlava. Ta se dokáže přizpůsobit čištěnému povrchu a pomocí několika senzorů prozkoumává terén. Následně předává informace o konkrétním místě a stupni znečištění povrchu.

Vymezení prostoru k úklidu

Pomocí vylepšené verze systému Virtual Wall Lighthouse můžete svému iRobotu určit místa, kam nesmí zajet, nebo mu naopak vytyčit správnou trasu. V praxi je to malá krabička s vlastním napájením, která obsahuje infračervený vysílač fungujícím ve dvou režimech:

 • virtuální zeď – rozdělí místnost na dvě části, stačí jen nasměrovat požadovaným směrem. iRobot pak z tuto „zeď“ nezajede. Lze tak ochránit vázy, zvířecí pelíšek nebo větší množství kabelů
 • virtuální maják – pokud iRobot uklízí celý byt, maják mu pomůže najít cestu zpátky do dokovací stanice. Majáky se rozmístí na prahy jednotlivých místností a o více se už nemusíte starat

  Virtuálních zdí / majáků najdete v balení hned několik, záleží na stupni výbavy vašeho iRobota. Nejvyšší model 581 je dodáván se třemi, další se dají dokoupit. O jejich napájení se starají baterie 1,5 V s životností několik měsíců. Mód zeď / maják se volí přepínačem na těle krabičky.

 • Patentovaný systém rotujících kartáčů

  Patentovaný systém proti sobě rotujících kartáčů zaručuje vysokou účinnost vysávání. Každý kartáč se točí jinou rychlostí. Hlavní kartáč (Bristle brush) má rychlost otáčení 1000 ot. / min., pomocný kartáč (Flexible brush) 1600 ot. / min. Postranní kartáč (Side brush) vymetá nečistoty z rohů místností a hrne je pod sebe, kde jsou vysávány hlavním a pomocným kartáčem. Nejmenší částice prachu a alergenů odstraňuje stěrka pomocí účinného sacího motoru. Tyto nečistoty jsou následně zachyceny v unikátním filtrovacím systému.

  Postřehy z praxe

  Roomba se orientuje v prostoru díky odraženým paprskům, bezproblémový je provoz v běžných světlých místnostech. Pozor jen na tmavé plochy, ať už zdi nebo černé podlahy. Ty signál neodrazí a vysavač by mohl být zmatený. Pokud máte v místnosti schod, Roomba jej dokáže odhalit a na hraně se otočí, v případě černých podlah by ale mohla přepadnout.

  Problémem mohou být i úzké nohy stolů, které senzor nemusí vidět. Roomba má proto odpružený přední nárazník zabraňující poškození v případě nárazu. Orientace v prostoru ale bývá výborná a Roomba se příliš často neplete.

  V případě zablokování kola nebo kartáče spustí vysavač sérii vysvobozujících manévrů. Příkladem mohou být třásně koberců. Při namotání třásní se kartáče začnou točit opačným směrem a Roomba může pokračovat v úklidu. S kabely to bohužel vždy nefunguje, konektor kabelu se může zaseknout v mřížce a Roomba se stane bezmocnou. U většího množství kabelů proto doporučujeme postavit virtuální zeď.

  Pokud máte v bytě vysoké prahy, vysavač si s nimi poradí až do výšky 1,5 cm. Ideálním životním prostorem pro Roombu je plovoucí podlaha bez prahů, nebo nízkoprofilové přechody mezi jednotlivými místnostmi.

  A ještě jedna důležitá poznámka pro majitele zvířátek – iRobot vyrábí také verzi s označením PET, která má větší objem sběrného koše na zvířecí chlupy.

  Doporučení Datartu

  S iRobotem jsou naši zákazníci spokojení, několik negativních reakcí jsme zaznamenali jen u specifických černých povrchů, které Roomba špatně vidí. Zákazníci oceňují hlavně dobrou orientaci v prostoru a dosaženou kvalitu vysávání. Lákavá je možnost pohodlného dálkového ovládání u vyšších modelů, vysavač pak lze ovládat jako autíčko. Kladně hodnocen je i fakt, že si dokáže poradit s čištěním mnoha druhů povrchů.

  Z robotických vysavačů je značka iRobot jednou z vůbec nejlepších. Má sice vyšší pořizovací cenu, algoritmy vyhodnocující průběh úklidu jsou ale na špičkové úrovni a výsledky stojí za to. Od nejlevnějších konkurentů se liší především důkladností, znát je i propracovaný systém orientace, který snižuje riziko narážení do zdi. Lepším modelem v naší nabídce je už jen Roomba řady 700 s duálním HEPA filtrem.

  iRobot Roomba se představuje

  Rozbalit popis produktu
  Obrázky produktů jsou pouze informativního charakteru.

  Hodnocení zákazníků Roomba 564 Pet

  Hodnocení zákazníků

  lookatass

  01.06.2012 v 18:39

  S vyrobkem jsme velice spokojeni. Mame vsude dlazbu, a tri kocicky, ktere s nami sdili dum damaji vysavaci prilezitost dostatecne se ukazat.
  Je to proste velky pomocnik.

  Minus je v tom, ze mistnosti jsou cca 30m2 a vice velke a zasobnik na necistoty se chloupky plni i presto, ze vysavame cca kazdy 2 den.
  Kdyz vysavac prejede do vedlejsi mistnosti ne vzdy se umi sam vratit a ne pak trochu nesikovne, kdyz prijedeme domu a on chudak je v pul mistnosti cely bezradny :-)
  Sice jako malou ale nevyhodu hodnotim to, ze je lepsi davat zidle na stul, protoze objizdeni nohou prodluzuje dobu vysavani, protoze se v nich vysavac trochu mota...

  100 %
  Celková spokojenost
  Pomohla Vám recenze?

  hamaczech

  19.11.2011 v 23:39

  splnil očekávání

  nevymete rohy

  80 %
  Celková spokojenost
  Pomohla Vám recenze?

  Zdena

  05.07.2011 v 20:02

  Spokojenost především s tím, že to běhá samo. Velmi snadná údržba kartáčů a filtru. Hlasové signály (ale mohlo by to mluvit česky, ne každý ovládá jazyk cizí).

  Nevím, čím si výrobek zasloužil, že nese označení Pet neboli určeno pro byty s domácími mazlíčky. Ledaže by se jednalo o zvířátka, která nemají srst :-). Při práci od sebe vysavač lehké chlupy odfukuje, případně z nich sroluje "provázky", které nechává ležet na podlaze. Nejméně příjemné je namotávání chlupů na kolečka, jednak se vysavač zastavuje a jednak se to strašně špatně dostává pryč.

  60 %
  Celková spokojenost
  Pomohla Vám recenze?

  Zdeněk

  31.03.2011 v 10:14

  Vysavač pracuje trpělivě a při pravidelném používání udrží prostor opravdu čistý. Dobře je udělaná i indikace problémů (řekne si, co potřebuje a když náhodou nejste doma, stačí zmáčknout tlačítko a on vám to zopakuje).

  Dlouhé psí chlupy se namotávají do ložisek kartáčů a musí se dost často čistit. Výrobce doporučuje vždy po třech použitích, ale v podstatě musíme čistit pokaždé.

  80 %
  Celková spokojenost
  Pomohla Vám recenze?

  Honza

  13.01.2011 v 19:55

  Provede denní úklid sám, při čištění sběrného prostoru teprve oceníte jeho práci. Týdenní úklid je pak hračka.
  Poměrně šetrný k nábytku.

  Komunikace v češtině.

  80 %
  Celková spokojenost
  Pomohla Vám recenze?
  Roomba 564 Pet 4.0 5 5
  V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů