Kód:
ID:

Hodnocení zákazníků

Robert Bolard
100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?
Další hodnocení zákazníků
Rozbalit popis produktu
Vše o produktu

Vše o produktu

Vše o produktu

vysokorychlostní a velkokapacitní paměťová karta typu MicroSD • rozhraní UHS-I • Class 10 • přenosová rychlost až 48 MB/s • provozní teplota -25 až 85°C • odolnost proti teplotám v rozmezí -40 až 85°C • zvýšená odolnost proti vodě, rentgenovému záření a magnetismu • v balení USB čtečka • kapacita 32 GB (reálná kapacita přibližně 29,80 GB)

Samsung MicroSDXC UHS-I Class 10 EVOSamsung MicroSDXC UHS-I Class 10 EVO (+ čtečka USB)

Paměťová karta je snad nejdůležitějším příslušenstvím mobilních telefonů, tabletů a dalších zařízení. Řada EVO od Samsungu nabízí díky rozhraní UHS-I vysoké přenosové rychlosti až 48 MB/s, zároveň ale zachovává kompatibilitu s rozhraním HS.

Moderní rozhraní zaručuje například rychlejší pořizování fotografií, a to až dvakrát oproti běžným MicroSD kartám. Mnohem kratší dobu zabere také jejich následné kopírování, za minutu jich můžete přenést několik stovek.

MicroSD karty Samsung jsou také velmi odolné. Poradí si s teplotami od -25° až do 85° Celsia, přežijí až 24 hodin v mořské vodě, ochrání data před letištními rentgeny a nabízejí zvýšenou odolnost proti magnetickému poli.


Součástí balení je USB čtečka, kartu nabízíme v kapacitách 16, 32 nebo 64 GB.

V nabídce také máme:
MicroSD karty řady EVO s SD adaptérem, v kapacitách 16, 32 nebo 64 GB.
Ještě rychlejší MicroSD karty řady PRO, s SD adaptérem a kapacitami
16, 32 nebo 64 GB.


Která zařízení kartu podporují?

Paměťové karty jsou standardním příslušenstvím mobilních telefonů a tabletů (zpravidla ve velikosti MicroSD – 15 × 11 milimetrů), fotoaparátů a notebooků (zpravidla ve větší velikosti SD [24 × 32 milimetrů], přičemž adaptéry, které umožní použití MicroSD karty ve slotu na SD kartu, jsou běžně v prodeji a někdy také přímo součástí balení MicroSD karet).

Kromě toho najdou paměťové karty využití v MP3 přehrávačích, některých modelech diktafonů, kapesních konzolích a dalších zařízeních. Také z nich umí přehrávat videosoubory a fotografie některé moderní televizory.

Před nákupem si, prosíme, raději ověřte, jakou nejvyšší kapacitu paměťové karty Vaše zařízení podporuje. Mobilní telefony si v naprosté většině případů poradí s kapacitou 32 GB, lepší modely i se 64 GB a některé nejnovější a nejlepší zvládají kapacitu až 128 GB. Snažíme se údaj o maximální podporované kapacitě uvádět ve všech popiscích produktů, zpravidla ho také udává výrobce na svých webových stránkách nebo v návodu.

Reálná kapacita

Mnozí zákazníci jsou překvapení, když do přístroje vloží nově kupenou kartu a zkontrolují kapacitu, je totiž mírně nižší než ta inzerovaná na krabici. Nejde o podvod výrobce ani „marketingový trik“ Datartu, může za to matematika.

Giga sice standardně znamená „miliarda“, jednotky používané u kapacity paměťových karet (a také třeba u pevných disků nebo operační paměti) ale nejsou v desítkové, nýbrž ve dvojkové soustavě – jeden gigabajt není 1 000 megabajtů, ale 1 024 megabajtů (dvě na desátou).

Jaká je tedy reálná kapacita?

Na kartu s označením 8 GB (jakéhokoli výrobce) se vejde přibližně 7,45 GB dat.
Na kartu s označením 16 GB (jakéhokoli výrobce) se vejde přibližně 14,90 GB dat.
Na kartu s označením 32 GB (jakéhokoli výrobce) se vejde přibližně 29,80 GB dat.
Na kartu s označením 64 GB (jakéhokoli výrobce) se vejde přibližně 59,61 GB dat.
Na kartu s označením 128 GB (jakéhokoli výrobce) se vejde přibližně 119,21 GB dat.

Co se na paměťovou kartu vejde

Soubory mají různou velikost. U dokumentů záleží na počtu stran, u obrázků na kvalitě, rozlišení a barvách, u MP3 souborů na délce a kvalitě, … Kapacita paměťových karet dnes běžně začíná na 8 GB, populární jsou hlavně vyšší kapacity 16 nebo 32 GB. Běžně v prodeji jsou také karty s luxusní kapacitou 64 nebo 128 GB, jejichž koupi by měli zvážit náročnější uživatelé – cena za jeden gigabajt pak zpravidla klesá s rostoucí kapacitou.

Kancelářské dokumenty a tabulky mívají velikost v řádu desítek kB, na paměťové karty se jich podle kapacity vejdou statisíce až miliony.

Fotografie v dobré kvalitě a vyšším rozlišení obvykle nejsou větší než 5 MB, na paměťové kartě jich podle kapacity můžete mít i tisíce.

Hudební soubory v MP3 mají při standardní délce skladby a výborné kvalitě záznamu velikost kolem pod 10 MB, na paměťové karty jich podle kapacity vměstnáte až několik tisíc.

Filmů a videosouborů ve „standardním“ rozlišení (SD) se na paměťové karty podle kapacity disk vejde několik desítek. Velmi kvalitní HD filmy několik se vejdou jen na karty s vyšší kapacitou, zpravidla přinejmenším 16 GB. Na větší karty dostanete i několik HD filmů.


Doplňující informace:

• Class 10
• rozhraní UHS-I
• v balení USB čtečka
• provozní teplota -25 až 85°C
• přenosová rychlost až 48 MB/s
• udávaná kapacita 16/32/64 GB
• reálná kapacita cca 14,90/29,80/59,61 GB
• odolnost proti teplotám v rozmezí -40 až 85°C
• zvýšená odolnost proti vodě, rentgenovému záření a magnetismu

Rozbalit popis produktu
Obrázky produktů jsou pouze informativního charakteru.

Hodnocení zákazníků 32GB microSDHC karta Class 10 Kit Line Evo

Hodnocení zákazníků
Zákazník:

Robert Bolard

100 %
Celková spokojenost
32GB microSDHC karta Class 10 Kit Line Evo 5.0 5 1
V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů