oled01 oled02 oled03 oled04 oled05

OLED TV
LG 55EA980V

PRÁVĚ TEĎ V PRODEJNÁCH DATART:
Nechte se ohromit na vlastní oči!

  • Chcete pomoci?

  • Zákaznické centrum
  • Schůzka v prodejně

Cena: 199 990 Kč

Produkt si můžete zakoupit na našem internetovém obchodě.

LG 55EA980V - Zhmotněná budoucnost

Ultimátní televizor, který disponuje veškerou současnou technikou, přináší zcela nekompromisní kvalitu obrazu. Tohle musíte vidět na vlastní oči, až pak uvěříte tomuto tvrzení. Rozdíl je oproti LCD i plazmě znatelný na první pohled.

LG totiž OLED technologii implementovalo po svém. Přidali tedy spoustu drobností, které tento televizor posouvají o další úroveň výše.

Nový systém pixelů WRGB vám vyrazí dech!

V první řadě, klasické (LCD, LED, plazma) televizory mají pixely složené ze tří barev, které svojí kombinací vytváří celou barevnou paletu. Tomuto systému se říká RGB a obsahuje barvy (R) červenou, (G) zelenou a (B) modrou. Tyto tři barvy dokážou svojí kombinaci namíchat celé spektrum, které jsme schopni vidět. Bílá barva, která je tvořená taktéž sloučením těchto barev, nedosahuje díky této skutečnosti u konvenčních panelů příliš vysoké svítivosti. LG u svého televizoru 55EA980V použilo poprvé čtyřbarevné pixely WRGB namísto klasických tříbarevných RGB. (W) tedy bílá přidává tolik potřebnou jasovou složku a dovoluje ostatním sub-pixelům kvalitněji zobrazovat veškeré barvy, jelikož nemusí vytvářet bílou barvu. Panel je tak viditelně jasnější, barvy sytější.

Sytost barev a černo-černá barva vás ohromí

Taktéž černá barva je tvořená zcela jinak než u klasických LCD (LED) televizorů. Jelikož nejsou pixely podsvícené tak jako u všech LCD a LED televizorů, ale svítí každý z nich samostatně, lze dosáhnout podstatně sytějších barev, neboť tolik potřebná světelná korekce pixelu je tvořená pro každý pixel zcela samostatně a tím pádem zcela odděleně od ostatních. A černá? Ta je prostě černá. Žádné šedé či tmavomodré pokusy. Pixel, který má zobrazovat černou totiž na rozdíl od LCD a LED televizorů nemusí světlo blokovat (a tím pádem jej mírně propouštět, jelikož blokace na sto procent nedosáhl žádný výrobce), ale jednoduše se odpojí. Přestane vyzařovat jakoukoli barvu = je zcela černý.

Triple XD – výkon v reálném čase

Ke kvalitnějšímu obrazu přispívá taktéž oproti LCD a LED daleko rychlejší doba odezvy. Pixely díky tomu, že emitují světlo samy o sobě a nemusí řešit své vlastní podsvícení, mají 100 × rychlejší reakční dobu oproti LCD a LED panelům. Panel tak daleko elegantněji a rychleji reaguje na změnu scény. Tato technologie tak jako panel celkově, je navíc podpořen špičkovým procesorem „Triple XD engine“, který se stará o vylepšení barev, kontrastu a jasu, tak jako o přepočet obrazu z nižšího rozlišení a dopočet detailů. Televizor tak dokáže v reálnem čase upravovat právě sledovanou scénu aby byla ostřejší, barevně sytější a přirozenější, tak jako dopočítat detaily u signálu s nízkým rozlišením. Tento výpočet probíhá na základě kontrastních ploch a obsahu jednotlivých pixelů. Opět samozřejmě v reálném čase.

Zahnutý panel vzbuzuje údiv a přináší zlepšení obrazu

LG 55EA980V přichází na trh se zahnutým panelem ve stylu kina IMAX. Ano, čtete správně. Tato televize není rovná, ale její obrazovka je zakřivená směrem k divákovi. Co to přináší? Pokud sedíte před zahnutou televizí, mají vaše oči stejně vzdálené jak rohy přístroje, tak jeho střed. Hlavně u velkých úhlopříček může rovná obrazovka znamenat, že kraje přístroje jsou v jiné vzdálenosti, než střed obrazovky a oči jsou tak více namáhány. 55EA980V tak přichází s křivkou obrazového panelu, který je ohnut tak, aby každý pixel na televizoru byl stejně vzdálen. Oči jsou méně namáhány a sledování televizoru je pocitově příjemnější.

Taktéž 3D obraz těží z tohoto technologického zázraku. Pokud budete mít prostorový objekt zobrazen na kraji televizoru, díky zahnutí působí ve 3D přirozeněji, protože vystupuje opravdu směrem k vám. Efekt 3D prostoru je tak výraznější a obrazově čistší.

THX certifikace a EISA ocenění potvrzují kvality přístroje

Z obrazového hlediska získalo LG v minulých dnech velmi silnou zbraň proti všem, kteří by o kvalitě 55EA980V pochybovali. Televizor LG 55EA980V obdržel certifikaci THX a jedná se o první udělený certifikát u OLED panelu. THX certifikaci obdržel tento televizor na základě více jak 600 testů v laboratořích THX. Laboratoře THX udělili LG 55EA980V certifikaci THX 3D za špičkové a věrné zobrazení 3D prostoru, THX Film Mode, jelikož panel dokáže reprodukovat barevnou paletu přesně na úrovni nastavení, které používají filmaři ve studiích a vy si tak můžete vychutnat film absolutně dle představ tvůrců. THX Bright Room Mode za přesné nastavení jasu, úrovně černé, gama a podsvícení na základě podmínek ve světlé místnosti. Kvalitu LG panelů obecně podtrhuje fakt, že THX certifikaci, kromě LG LED televizorů řady LE9500 a jednoho modelu od Sharpu, nikdy neobdržel žádný jiný výrobce LED a LCD TV. Pouze Panasonic ještě se svými nejvyššími modely plazmových obrazovek dosáhl na certifikaci THX.

Kromě certifikace za špičkový obraz obdržel televizor LG 55EA980V ocenění EISA pro rok 2013 – 2014 za nejkrásnější televizor pro evropský trh, tedy European Design TV 2013 – 2014. Asociace EISA doslova napsala „jedinečný, stylový, noblesní a super tenký vzhled, jehož displej zdánlivě pluje v prostoru na svém průhledném stojanu s integrovanými, téměř neviditelnými reproduktory.“

Design, který vás ohromí

LG kromě zakřivené obrazovky pojalo inovativně i design televizoru jako celku. Pod samotnou obrazovkou tak nenajdete nohu klasického stojanu, ale celý tento OLED televizor stojí na minimalistickém a průhledném stojanu Crystal Stand. Ten v sobě navíc integruje stereo reproduktory Clear Speaker, což jsou reproduktory s keramickou membránou o výkonu 40W. Svojí průhledností a designem zcela zapadají do stojanu, přičemž poskytují kvalitní zvuk doplňující špičkový obraz. Kraje televizorů jsou tenké pouhé 4 mm, což pouze podtrhuje jedinečnost designu, a aby toho nebylo málo, zadní strana je vyrobená z uhlíkového vlákna, který celistvě zakrývá celou zadní část televizoru. Tento materiál, který se jmenuje Carbon Fiber Reinforced Plastics (CFRP) se používá k výrobě letadel či špičkových závodních vozů a vyniká mimořádnou pevností odolností a lehkostí.

Funkce, funkce, funkce

Samozřejmostí je plná podpora příjmu signálu. Televizor si poradí jak s DVB-T, tak novým standardem DVB-T2. Samozřejmostí je DVB-C pro příjem kabelové televize i DVB-S2 pro příjem satelitního vysílání. Oboje bez potřeby externího set-top-boxu. Dnešní klasikou je taktéž možnost připojení do WiFi sítě, včetně funkce Miracast pro přenos signálu z mobilních zařízení. 3 USB porty, z toho dva USB 3.0, umožní připojit externí disky jak pro nahrávání pořadů, tak pro přehrávání filmů, hudby i obrázků. 4 HDMI konektory specifikace 1.4 nabídnou všechny moderní funkce přenosu signálu a dálkový ovladač založený na ovládání pohybem ve vzduchu vás ohromí svojí přesností a lehkostí ovládání celého televizoru. Co se týká softwarové výbavy, najdeme zde kromě internetového prohlížeče samozřejmě spoustu programů v čele s populárním programem Skype, klientem pro Facebook, YouTube a dalšími aplikacemi. Samozřejmostí je u LG televizorů 3D World aplikace, která v sobě integruje 3D obsah z celého světa. Pasivní 3D, kterého je LG průkopníkem, daleko méně unavuje oči vůči aktivnímu systému a brýle nepotřebují žádné baterie, tak jako vynikají svojí lehkostí. Funkce Smart Share zase umožňuje nejenom sdílet obraz z vašeho notebooku, stolního počítače nebo smartphonu či tabletu na televizoru, ale taktéž obráceně, dokáže poslat obraz z televizoru na váš smartphone s Androidem.

Pro hráče her na konzolích velmi zajímavá funkce, kdy vám televize dovolí každému na obrazovce vidět jiný obraz. Televize jednoduše vezme rozdělenou obrazovku s dvěma obrazy, tak jak jej připraví herní konzole a každý z těchto obrazů zobrazí na celé ploše a pošle do 3D brýlí. Do každých samozřejmě jiný obraz. Dva lidé tak mohou před jednou televizí hrát třeba hry typu Forza či Gears of War a přitom oba na celé obrazovce. Velkou výhodou tohoto řešení je, že nevyžaduje žádnou kompatibilitu, nejste tedy nijak omezeni. Pokud vaše hra umí rozdělit obraz, LG 55EA980V pošle každou z polovin obrazu do jiných brýlí a roztáhne ho přes celou obrazovku. Samozřejmostí je konverze 2D obrazu do 3D.