Kód:
ID:
Rozbalit popis produktu
Vše o produktu

Vše o produktu

Vše o produktu

15,6" ultrabook s hmotností jen 2,2 kg a výdrží až 8 hodin. I přes takto dlouhou výdrž poskytuje procesor Intel Core i5 s diskrétní grafickou kartou dobrý výkon pro kancelář i multimedia. V kvalitním hliníkovém šasi se ukrývají reproduktory Beats Audio, které dokážou dobře ozvučit film nebo videa z internetu. Technologie HP CoolSense zabraňuje přehřátí notebooku a zároveň udržuje otáčky ventilátoru v konstantní hladině, aby ventilátor nebyl příliš hlučný. Notebook je vybaven také multidotykovým touchpadem s podporou gest.

Tenký a lehký

Envy 6 je zástupce další vlny ultrabooků, které poprvé přicházejí také s 15,6" displeji. Jsou lehké, tenké a mají dlouhou výdrž, podobně jako jejich starší 13,3" kolegové. Hmotnost je zde okolo 2,2 kilogramů, oproti běžným 15,6" notebookům je to zhruba o čtvrt až půl kilogramu méně. Daleko výraznější je krásně tenké provedení, které musí být i u takto velkých úhlopříček menší než 21 mm. HP Envy si tak můžete klidně splést s knížkou na pracovním stole.

Provedení je celokovové, všechny díly jsou vyrobené z hliníku. U nabízeného modelu překvapí zajímavá barevná kombinace, kdy je víko i okolí klávesnice v černé barvě a spodní část notebooku je vínová. Envy 6 si tak určitě nespletete s ničím jiným.

Ivy Bridge

Konfigurace obsahuje horkou novinku od Intelu, procesor založený na zcela nové architektuře Ivy Bridge. Vůbec poprvé je v ní použito 3D tranzistorů, díky kterým mohou být procesory zase o něco menší a úspornější. Parametry ostatně mluví za vše – použitý procesor Intel Core i5-3317U taktovaný na 1,7 až 2,6 GHz je stejně výkonný jako předchozí generace taktovaná na 2,9 GHz. Spotřeba však klesla z 35 W na 17 W, a výdrž celého notebooku tak činí až 8 hodin! Reálně lze se zapnutou WiFi a vysokým jasem displeje pracovat okolo 6 až 7 hodin.

Výkon i na hry

Procesor nemá problém s běžným portfoliem kancelářských činností, od brouzdání na internetu a tvorbu dokumentů až po přehrávání full HD filmů. Díky diskrétní grafické kartě AMD Radeon 7670M s vlastní 2GB pamětí DDR3 však zvládne i hraní her – na nízké rozlišení rozběhnete i takové tituly, jako Metro 2033, Mafii 2 nebo Crysis 2. Radeon se automaticky zapíná jen při vyšším vytížení, nebo pokud jej zapnete. Při méně náročných činnostech je v běhu integrovaná grafická karta Intel HD 4000, která výrazně šetří energii.

Zbytek konfigurace tvoří 6 GB RAM, což je na trhu nadprůměrné množství paměti, a 500GB disk s 5400 otáčkami za minutu. Vedle něj najdeme ještě rychlé 32GB SSD uložiště, kam se ukládají často používaná data nebo obraz disku při hibernaci. Díky tomu notebook rychle nabíhá a pohotově spouští důležité aplikace.

Důležitá multimedia

Displej je zcela standardní, při 15,6" úhlopříčce poskytuje rozlišení 1366 × 768. Má lesklou povrchovou úpravu pro dosažení pěkných živých barev a LED podsvícení. Je ideální na prohlížení fotografií, webu a sledování filmů. Při něm oceníte i integrované reproduktory z dílny Beats Audio, které poskytují vyšší výkon a lepší zvuk, než na jaký jste zvyklí z běžných notebooků.

Rozhraní a konektivita

Navzdory nízké hmotnosti nabízí HP Envy 6 všechna běžně používaná rozhraní. Upozornit musíme jen na absenci optické mechaniky:

 • 2× USB 3.0
 • 1× USB 2.0
 • HDMI
 • čtečka karet
 • 2× audio
 • webkamera 0,3 Mpix + mikrofon
 • gigabitový ethernet
 • WiFi b/g/n + Widi (bezdrátový přenos obrazu)
 • Bluetooth
 • bez optické mechaniky
 • Rozbalit popis produktu
  Obrázky produktů jsou pouze informativního charakteru.
  V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů