Kód:
ID:
Rozbalit popis produktu
Vše o produktu

Vše o produktu

Vše o produktu

Jo Nesbo díky krimi románu Netopýr představil čtenářskému světu postavu Harryho Holea, norského kriminalistu s nejednoznačnou povahou a se sklonem k nadměrnému požívání alkoholu i k psychickým problémům. Harry Hole čtenáře následně provede i dalšími volně navazujícími romány od Jo Nesba (například Sněhulák, Spasitel nebo Nemesis) a stane se tak jednou z nejvýraznějších literárních postav severské detektivky posledních let. Netopýr znamenal pro Jo Nesba přímo pohádkový posun mezi nejoblíbenější a nejkupovanější spisovatele po celém světě. Sami se přesvědčte, proč Netopýr přinesl autorovi takový úspěch.


 

Jo Nesbo Netopýr e-kniha

 

V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna.

Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování.

Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega.

Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem.

Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem – symbolem smrti.

 

O autorovi

Jo Nesbo (narozen v roce 1960 v Oslu) je jeden z nejpopulárnějších současných severských spisovatelů a také hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik, který zpočátku pracoval jako makléř a novinář.

V roce 1997 odstartoval svou literární dráhu kriminálním románem Flaggermusmannen ( Netopýr). Jde o první detektivku, v níž vystupuje kriminalista Harry Hole. Jo Nesbo díky této knize získal takřka okamžitě obrovský úspěch, obdržel za ni Rivertonprisen, cenu udělovanou Klubem Riverton za nejlepší literární či dramatický počin s kriminální tematikou a Glasnøkkelen (Skleněný klíč), skandinávskou cenu za nejlepší kriminální román.

Po velkém úspěchu prvotiny následovaly další knihy s Harrym Holem v hlavní roli, 1998 Kakerlakkene (Švábi), 2000 Rødstrupe (Červenka), 2002 Sorgenfri ( Nemesis), 2003 Marekors ( Pentagram), 2005 Frelseren ( Spasitel), 2007 Snømannen (Sněhulák), 2009 Panserhjerte (Pancéřové srdce) a 2011 Gjenferd (Přízrak). V roce 2008 publikoval Nesbo další kriminální román s novým hlavním představitelem Rogerem Brownem, který vyšel pod názvem Hodejegerne ( Lovci hlav).


Za své kriminální romány získal Jo Nesbo kromě výše zmíněných cen řadu dalších literárních ocenění. Celkem byly jeho knihy přeloženy již do 35 jazyků a vyšly ve 140 zemích světa. Jen ve čtyřapůlmilionovém Norsku se jich doposud prodalo jeden a půl milionu.

Co o své detektivce Netopýr říká Jo Nesbo?

 

Jo Nesbo o hlavním hrdinovi krimi románu Netopýr:

 

Po přečtení strhujícího románu Netopýr vám doporučujeme zakoupení dalších detektivek od Jo Nesba:

 

Naše internetové knihkupectví vám dále nabízí širokou nabídku e-knih mnoha žánrů.

Rozbalit popis produktu
Obrázky produktů jsou pouze informativního charakteru.
V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů