basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Vážení zákazníci, od 16.3.2020 máme dle nařízení vlády uzavřené všechny prodejny DATART. Proměnili jsme ale pro vás stovku našich prodejen na internetové výdejny, ve kterých trvale držíme tisícovky pečlivě vybraných modelů skladem a ve kterých platí přísné hygienické zásady.

Hodnocení zákazníků

Ellen
17.08.2011 v 17:40
60 %

skvělý fotoaparát, nabitý funkcemi (nadchla mě funkce rybí oko, ale i řada dalších), zatím jsem velmi spokojená s kvalitou fotografií i videa, velmi oceňuji výklopný displej, jednoduchost a přehlednost menu. Objektiv perfektní, jsem ráda, že jsem si počkala na tento set.

baterie má velmi slabou výdrž

Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?
Další hodnocení zákazníků
Technické parametry

Technické parametry Digitální fotoaparát Nikon D5100 + 18-105 AF-S DX VR

Všeobecné vlastnosti
Výrobce Nikon
Kategorie Digitální fotoaparáty Nikon
Záruka 24 měsíců
Obecné informace
Typ fotoaparátu digitální zrcadlovka (DSLR)
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Snímací čip
Rozlišení (foto) 16
Formát snímač APS-C
Druh snímače CMOS
Min. citlivost (ISO) 100
Max. citlivost (ISO) 6400
Objektiv
Počet objektivů v setu 1
Min. ohnisková vzdálenost 18 mm
Max. ohnisková vzdálenost 105 mm
Režimy a funkce
Sekvenční snímání 4 sn./s
Externí blesk Ano
Zaostřování a měření scény
Kompenzace expozice +/-EV délka kroku −5 až +5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
Nejkratší čas expozice 1/1400 s
Nejdelší čas expozice B (dle stisku spouště) s
Displej a hledáček
Typ hledáčku optický
Zorné pole hledáčku 95 %
Velikost LCD 7,5 cm
Rozlišení LCD 921000 pix
Polohovatelný displej ano
Dotykový displej ne
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory USB konektor, HDMI (mini)
Wi-Fi Ne
Podpora přímého tisku Ne
GPS Ne
Záznam videa
Max.rozliš.videa Full HD (1920x1080) pix
Nezařazeno
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Prohlédnout si více vlastností produktu
Rozbalit popis produktu
Vše o produktu

Vše o produktu

Vše o produktu

16,2Mpix digitální zrcadlovka pro náročné • 3" LCD výklopný a otočný displej • vestavěný hledáček s optickým členem • CMOS snímač • 5,8× optický zoom • ohnisková vzdálenost 18-105 mm • světelnost F3,5-5,6 • citlivost ISO až Hi2 (ekvivalent ISO 25 600) • 11bodobý AF systém • paměťové karty • full HD videa při 30 snímcích za sekundu • sáňky pro upevnění příslušenství • hmotnost 560 gramů včetně baterie a paměťové karty

D5100 je vysoce výkonná digitální jednooká zrcadlovka určená pro stimulaci tvůrčích schopností fotografa a pomáhající při pořizování snímků a videosekvencí tak dalece, jako žádný jiný přístroj. Výklopný a otočný monitor umožňuje v kombinaci s funkcí D-Movie fotoaparátu pořizování jedinečných záznamů z libovolného úhlu. Statické snímky a videosekvence lze pořizovat s využitím speciálních efektů, které přidají záznamům magický vzhled. Funkce vysokého dynamického rozsahu umožňuje zachycovat výjimečně detailní snímky vysoce kontrastních motivů. Tento fotoaparát byl zkonstruován tak, aby umožňoval volné tvůrčí vyjádření a tvořil ideální nástroj pro zachycení světa vašima vlastníma očima. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 16,2 milionů pixelů: nabízí živé snímky s výraznými barvami, nízkou úrovní šumu a jemnou tonální gradací. Populární objektiv se zoomem s velmi kvalitní optikou konstruovaný pro použití s jednookými zrcadlovkami Nikon DX. Jeho 3x zoom poskytuje vysokou všestrannost v širokém spektru fotografických situací. Vybaven výjimečným ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon (SWM) pro zvláště tiché zaostřování.

 

čištění čipu zdarma

Se zakoupením této zrcadlovky Nikon získáte také poukaz na 4x čištění čipu fotoaparátu zdarma.

Poukaz naleznete v balení fotoaparátu, hodnota poukazu odpovídá částce 2000 Kč.

 

 


 

Kreativita z libovolného úhlu.


Výklopný a otočný LCD monitor umožňuje fotografovat z neobvyklých úhlů


Nový, výklopný a otočný LCD monitor s úhlopříčkou 7,5 cm (3") lze horizontálně vyklápět v úhlu až 180° a vertikálně otáčet v úhlu +180° až -90°. Jste tak připraveni pozorovat, fotografovat a zaznamenávat objekty z neobvyklých perspektiv. Vyzkoušejte si fotografování z nadhledu s fotoaparátem nad hlavou, pořizujte momentky a videosekvence z výšky pasu s využitím živého náhledu nebo zkuste fotografovat z podhledu a získat snímky s pohledem od země. Fotoaparát D5100 můžete rovněž umístit na stativ nebo stabilní plochu a přitom se stále pozorovat na monitoru při tvorbě kompozice autoportrétů.


Jasný obraz a spolehlivé snímání - živý náhled a videosekvence Full HD


Fotoaparát D5100 nabízí výkonnou funkci D-Movie pro záznam Full HD videosekvencí, která využívá nepřetržité zaostřování (AF-F) a přesné řízení expozice. K dispozici je rovněž záznam zvuku (stereofonní záznam zvuku prostřednictvím volitelného mikrofonu) a funkce pro úpravu videosekvencí ve fotoaparátu. To vše společně s výhodami poskytovanými jednookou zrcadlovkou - krásnou reprodukcí neostrého pozadí scény, vysokou citlivostí ISO a kompatibilitou s velkým počtem objektivů NIKKOR - znamená zcela nový potenciál pro pořizování vynikajících videosekvencí.Zvýšení přitažlivosti a úrovně snímků a videosekvencí - Speciální efekty


Vaše snímky by měly mít vždy takový vzhled a vzbuzovat takové pocity, jaké požadujete. Jedním z možných způsobů dosažení tohoto cíle je použití režimu EFFECTS dostupného na voliči expozičních režimů a volba tvůrčích efektů, jako je například Selektivní barva, Barevná skica nebo Efekt miniatury. Výhod těchto působivých efektů můžete využít rovněž během snímání.


Optimalizovaná nastavení fotoaparátu na dosah ruky - 16 motivových programů.
Fotoaparát D5100 je vybaven motivovými programy, které vyhovují širokému spektru běžných motivů. Pět nejpoužívanějších motivových programů je k dispozici na voliči expozičních režimů, ostatní motivové programy lze vybírat otáčením příkazového voliče po nastavení voliče expozičních režimů do polohy
SCENE. Jakmile jste rozhodnuti, fotoaparát automaticky vyberete optimální nastavení poskytující nejlepší výsledky pro daný motiv. S motivovými programy Nikon se nikdy nebudete muset starat o komplikovaná nastavení fotoaparátu.


Přesně zachytí všechny objekty v širokém rozmezí obrazového pole - 11bodový AF systém


11 zaostřovacích polí fotoaparátu D5100 včetně křížového snímače široce pokrývá obrazové pole a ostře zachycuje fotografované objekty. Při použití režimu 3D sledování objektu (11 polí) využívá fotoaparát informace ze systému detekce motivu a udržuje hlavní objekt zaostřený i během změn kompozice snímků.


Nechte fotoaparát vybrat nejvhodnější motivový program - automatická volba motivových programů


Fotografujete-li v režimu živého náhledu s využitím expozičního režimu Auto nebo Auto (vypnutý blesk), vybírá funkce automatické volby motivových programů automaticky nejvhodnější motivový program z programů Portrét, Krajina, Makro a Noční portrét. Nechte na fotoaparátu D5100, aby sám poskytl optimální výsledky, a věnujte více času soustředění na fotografovaný motiv.


Výjimečné detaily ve světlech a stínech - HDR (vysoký dynamický rozsah)Při fotografování extrémně kontrastních objektů, jako jsou sluncem zalité mraky a popředí v hlubokém stínu bývalo obtížné získat správnou kresbu ve světlech i stínech. Ale to už dnes neplatí. Fotoaparát D5100 s funkcí HDR pořídí při jediném stisknutí tlačítka spouště dva snímky: jeden podexponovaný a jeden přeexponovaný. Přístroj následně zkombinuje dva pořízené snímky do jediného snímku s extrémně velkým dynamickým rozsahem, menší úrovní šumu a bohatší barevnou gradací než bylo doposud možné.


Kvalita obrazu zcela nové kategorie - obrazový snímač s 16,2 milionů efektivních pixelů a obvod pro zpracování obrazu EXPEED 2


Výsledek let zkušeností a houževnatého úsilí společnosti Nikon o poskytování excelentních výrobků - systém zpracování obrazu EXPEED - nabízí vynikající kvalitu obrazu a maximalizuje výkon fotoaparátu. Nová verze technologie EXPEED - vyvinutá speciálně pro fotoaparát D5000 - pracuje v tandemu s obrazovým snímačem CMOS s 12,3 milionu pixelů a produkuje snímky s jemnými detaily, vynikajícím barevným podáním, bohatou tonální gradací a minimálním šumem. Systém EXPEED navíc zpracovává data vysokou rychlostí a nabízí rychlý provoz při použití funkcí náročných na výkon, jako je živý náhled, detekce obličeje a rychlé sériové snímání.


Krásné vyvážení světel a stínů - funkce Active D-Lighting

D-lightinig Bez funkce Active D-Lighting


                                                                            S funkcí Active D-Lighting


Funkce Active D-Lighting je praktická v širokém rozmezí situací. Reprodukuje světla a stíny při fotografování vysoce kontrastních objektů takovým způsobem, že vypadají jako reálná scéna pozorovaná lidským okem. Chcete-li funkci Active D-Lighting využívat bez starostí s jejím nastavováním, použijte možnost Automaticky. Chcete-li vybrat potřebné nastavení sami, vyberte úroveň aplikace této funkce podle snímacích podmínek.

Technické parametry

Technické parametry Digitální fotoaparát Nikon D5100 + 18-105 AF-S DX VR

Všeobecné vlastnosti
Výrobce Nikon
Kategorie Digitální fotoaparáty Nikon
Záruka 24 měsíců
Obecné informace
Typ fotoaparátu digitální zrcadlovka (DSLR)
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Snímací čip
Rozlišení (foto) 16
Formát snímač APS-C
Druh snímače CMOS
Min. citlivost (ISO) 100
Max. citlivost (ISO) 6400
Objektiv
Počet objektivů v setu 1
Min. ohnisková vzdálenost 18 mm
Max. ohnisková vzdálenost 105 mm
Režimy a funkce
Sekvenční snímání 4 sn./s
Externí blesk Ano
Zaostřování a měření scény
Kompenzace expozice +/-EV délka kroku −5 až +5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
Nejkratší čas expozice 1/1400 s
Nejdelší čas expozice B (dle stisku spouště) s
Displej a hledáček
Typ hledáčku optický
Zorné pole hledáčku 95 %
Velikost LCD 7,5 cm
Rozlišení LCD 921000 pix
Polohovatelný displej ano
Dotykový displej ne
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory USB konektor, HDMI (mini)
Wi-Fi Ne
Podpora přímého tisku Ne
GPS Ne
Záznam videa
Max.rozliš.videa Full HD (1920x1080) pix
Nezařazeno
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Prohlédnout si více vlastností produktu
Rozbalit popis produktu
Obrázky produktů jsou pouze informativního charakteru.

Hodnocení zákazníků Digitální fotoaparát Nikon D5100 + 18-105 AF-S DX...

Hodnocení zákazníků

Kate

16.12.2014 v 12:30

Jsem s nim velice spokojená ;-) Pořídím s ním moc krásné fotografie.
VŘELE VŠEM DOPORUČUJI !!! ZAČÁTEČNÍCI BUDOU URČITĚ SPOKOJENÍ, TAK JAKO JÁ :-)

Co mě na něm nevyhovuje, snad jen to , že je těžší . Nahrávání videa také nic moc :-( Ale co bych chtěla .... je to přece jen fotoaparát :-) ...takže za mě nic hrozného ......

100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Bohumil

12.11.2014 v 11:08
100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Špaček

08.10.2014 v 5:45

Kvalitní zrcadlovka s dobrým objektivem

100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Krteček

06.10.2014 v 2:18
100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Ivana

02.10.2014 v 7:35
100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

MH

05.09.2014 v 9:52
100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Marila

05.08.2014 v 6:44

S výrobkem nemám problém, postupně se sním seznamuji.

80 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Peter

17.07.2014 v 6:41

Aj pri vypnutom blesku fotí krásne hocijaké večerné predstavenie pri použití kukátka a vydrží tak dlho batéria.

Trochu komplikované menu, ale to len zato že som v NIKON nováčik :)

100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Pavel Ludín

06.07.2014 v 12:01
100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

peťlka83

30.06.2014 v 9:47
100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Lakymen

27.06.2014 v 14:51

- v této cenové relaci velmi dobré tělo a vynikající objektiv (18 - 105)
- světelnost objektivu 3,5 což je u této cenové relace dobrá hodnota
- intiutivní ovládání
- opravdu široká škála nastavení pro manuál režim
- kvalitní fotky i videa (HD)
- dobrý tvar těla (mě osobně se drží výborně)
- výklopný displej
- kdo potřebuje rychle fotit bez složitého nastavování - plná automatika nastavuje sama uspokojivě
- četl jsem recenze, že baterie vydrží málo - nesmysl, fotím hodně a i s bleskem, a vydrží hodně !!! (za víkend jsem napráskal cca 400 fotek - nevím přesně kolik s bleskem a kolik videí, a pořád zbývalo dost baterie)

- mě osobně chybí u nahrávání videa možnost pauzy (lze jen začít a skončit nahrávání a pak začít další nové video)
- při focení v interiéru nebo při horších světelných podmínkách je světelnost objektivu slabší a fotky nejsou tak supr (ale pro amatérskou fotografii BOHATĚ stačí)
- tělo plast, ale zase to neváží tunu (ale i tak je to těžký - holt zrcadlovka)

100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Jirka

24.06.2014 v 7:49
80 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Honza

19.04.2014 v 2:19
100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Šaman

08.12.2013 v 22:02

Jeden z nejlepších fotoaparátů a objektivů v tét cenové kategorii

100 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?

Ellen

17.08.2011 v 17:40

skvělý fotoaparát, nabitý funkcemi (nadchla mě funkce rybí oko, ale i řada dalších), zatím jsem velmi spokojená s kvalitou fotografií i videa, velmi oceňuji výklopný displej, jednoduchost a přehlednost menu. Objektiv perfektní, jsem ráda, že jsem si počkala na tento set.

baterie má velmi slabou výdrž

60 %
Celková spokojenost
Pomohla Vám recenze?
Digitální fotoaparát Nikon D5100 + 18-105 AF-S DX VR 4.733333333333333 5 15

Příslušenství k Digitální fotoaparát Nikon D5100 + 18-105 AF-S DX VR

Příslušenství k produktu
V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů