Historie

2013

Datart jako první z velkých řetězců v Česku nabízí placení přes systém PayPal. Svým zákazníkům tak umožňuje jednodušší on-line platby například přes mobil nebo tablet.
Datart jako jeden z prvních velkých obchodních řetězců nabízí svým zákazníkům také platební metodu Mobito - novou službu, díky které rychle, bezpečně a jednoduše zaplatíte přímo ze svého mobilního telefonu.
V roce 2013 zastihla Datart také jedna velmi smutná událost, když nás navždy opustil jeho zakladatel, generální ředitel a vizionář Pavel Sláma.

2012

Společnost Datart International a.s. opět zvítězila v soutěži MasterCard Obchodník roku v kategorii Prodejce elektrotechniky roku 2012. Datart tak potvrzuje, že inovace v prodeji a neustálá optimalizace zákaznických služeb je pozitivně hodnoceným parametrem v českém, vysoce konkurenčním prostředí.
Datart dále rozšiřuje svoji síť prodejen a otevírá novou prodejnu v Ostravě, v obchodním centru Nová Karolina a blíž je také zákazníkům v Opavě ve své další nové prodejně v obchodním centru Breda.

2011

Rok 2011 byl pro společnost Datart zlomový, především díky červencovému sjednocení cen v prodejnách i na internetu, a to v Čechách i na Slovensku! Rok 2011 byl také věnován moderním technologiím, byla připravena a spuštěna první verze mobilní aplikace eDatart pro operační systémy Android a iOS společnosti Apple. V rámci neustálého zlepšování služeb pro naše zákazníky jsme spoustili v Čechách i na Slovensku nový portál pro registrované zákazníky pod názvem MůjDatart. I v roce 2011 byla otevřena nová prodejna, to již třetí prodejna v Košicích, tentokrát v OC Aupark.

2010

V roce 2010 Datart pokračuje s otevíráním nových prodejen, jsou otevřeny prodejny na Praze 4 v OC Plaza Novodvorská , druhou prodejnu v Liberci a před koncem roku i v nově vzniklém OC Galerie Harfa v Praze 9. I na Slovensku otervíráme nové prodejny, nejprve v OC Aupark v Piešťanech a poté i druhá prodejna v Žilině, také v tamním OC Aupark. Ke konci roku tak měl Datart 32 prodejen v Čechách a 11 na Slovensku. Po celý rok také slaví 20 let fungování společnosti na českém trhu, vyvrcholením je pak speciální prodejní akce pro zákazníky.

2009

V roce 2009 začíná Datart s plánovanou modernizací svých prodejen, první realizovanou prodejnou se stává Karviná .

2008

Datart představuje ZÁVAZEK DŮVĚRY, jehož cílem je 100% spokojených zákazníků (nejlepší cena, nejlepší sortiment, nejlepší služby). V průběhu roku otvíráme 7 nových prodejen. Nové prodejny se otvírají v Praze Edenu, Praze Pankráci, Jihlavě, Karviné, Kolíně, Liberci a v Mostě. Konečný počet prodejen je 29 v ČR a 9 v SR.

2007

Spouštíme internetový obchod i na Slovensku

2006

V roce 2006 dochází k otevření prodejen v Hradci Králové, Nitře, v Praze Ruzyni, v Českých Budějovicích a v Banské Bystrici

2005

Od prosince 2005 se Datart stává prvním významným maloobchodním řetězcem na českém trhu, který nabízí zákazníkům komfortní nákup prostřednictvím vlastního e-shopu.

Datart otevřel nové prodejny v nákupním centru Vaňkovka v Brně, v obchodním centru Futurum v Ostravě a v obchodním centru Chodov v Praze.

2004

Datart provozuje celkem 22 prodejen, z nichž 15 se nachází v ČR a 7 v SR. V tomto roce otevírá svou šestou prodejnu v Praze - nákupním centru Černý Most a v srpnu svou zatím nejnovější prodejnu v Olympia Centru Olomouc.

Datart vyhrává hlasování veřejnosti v prestižní soutěži „Obchodník roku“ pořádané společností GE Capital Multiservis a získává tak ocenění „Nejoblíbenější obchodník roku 2004“.

2003

Datart se stává součástí mezinárodní skupiny KESA Electricals plc.

Datart získává ocenění Prodejce elektro roku 2003 v soutěži GE Capital Multiservis.

2002

Společnost úspěšně pokračuje v rozšiřování nabídky a prodejního formátu, tentokrát otevřením prodejen Praha-Letňany, Teplice, Bratislava-Avion (SR) a Košice-Optima (SR).

2001

Datart zavádí nový koncept prodeje v nově otevíraných prodejnách velkého formátu umístěných v Praze-Nový Smíchov, Ústí nad Labem, Plzni, Ostravě, Mladé Boleslavi, Košicích a v Žilině. Zrekonstruovány jsou po vzoru nového konceptu prodejny Praha-Zličín a Brno-Heršpice.

Zprovozněny jsou také nové služby Prodloužená záruka a Záruka nejnižší ceny.

2000

Společnost Kingfisher plc se stává akcionářem Datartu.

Svou činnost zahajuje první prodejna velkého formátu na Slovensku, která je umístěna v Bratislavě - Polus City Center, otevřena je také menší prodejna v Popradě. V České republice se otevírají prodejny v Praze-Hostivař (velký formát) a v Havířově-nákupní centrum Elán.

1999

Datart provozuje již 12 prodejen, nové prodejny vznikají i na Slovensku - v tomto roce zahajuje svou činnost prodejna v Banské Bystrici.

1998

Společnost se začíná orientovat především na nová nákupní centra situovaná v nákupních zónách na okrajích měst, otevřeny jsou první tři prodejny velkého formátu a to v nákupních centrech Praha-Zličín, Brno-Heršpice a Plzeň-Bory. Mimo velkoformátové prodejny je také otevřena nová prodejna v Ostravě-Nádražní ulici.

V tomto roce rovněž zahajuje svou činnost Infolinka Datart. V rámci záručního servisu pro naše zákazníky je zprovozněna služba Jistota stálého obrazu - tedy možnost zapůjčení náhradního televizoru po dobu opravy.

1996

Dochází k otevření další pražské prodejny, která je umístěna na Národní třídě.

1993

Dochází k otevření první maloobchodní prodejny Datart, prodejna byla umístěna v Praze, ve stanici metra Budějovická. V současné době již tato prodejna není v provozu.

1992

Zahájen prodej v prvním zkušebním obchodě, který byl dočasně umístěn v Praze v paláci Perla.

1990

Vznik společnosti

X