NINTENDO 3DS Aqua Blue NINTENDO 3DS Aqua Blue NINTENDO 3DS Aqua Blue
Získáte 0 ibodů
 
Spočítat platbu ibody

Zeptejte se Datart odborníka

Fotka specialisty
NINTENDO 3DS Aqua Blue

NINTENDO 3DS Aqua Blue

NINTENDO 3DS Aqua Blue

Vše o produktu

Nintendo 3DS je první přenosná herní konzole která umí zobrazovat hry ve 3D bez použití jakýchkoli dalších pomůcek (např. brýle apod). Speciální technologie používá kamery a fólie zabudované v displeji, které vytvoří pocit prostoru pod Vaší konzolí Nintendo 3DS. Vypadá to, jako by jste se dívali skrz display do prostorového hranolu, ve kterém se pohybují předměty. Nintendo 3DS je zpětně kompatibilní se všemi hrami pro Nintendo DS a Nintendo DSi. To je to první, co ihned zajímá hráče vlastnící sbírku her z předchozích systémů. Bohužel smůlu mají sběratelé her z GameBoy Advance, to ovšem není nic nového, protože poslední kompatibilní systém s těmito hrami bylo Nintendo DS Light. Vedle těchto starších her budou existovat kousky šité na míru nové konzoli Nintendo 3DS, které předvedou doposud nevídané 3D možnosti. Krabičky budou mít na hřbetech logo Nintendo 3DS a tyto hry NEBUDE MOŽNÉ HRÁT na starších systémech Nintendo DS a Nintendo DSi.

PRVNÍ PŘENOSNÝ 3D HERNÍ SYSTÉM BEZ BRÝLÍ

2 displeje

Spodní dotykový lze ovládat buď prsty, anebo teleskopickým stylusem. Na vrchním displeji se zobrazují trojrozměrné obrazy, a to bez potřeby brýlí. Na herní konzoli se také nachází ovladač pro regulaci hloubky obrazu (Depth Slider), jenž umožňuje individuální nastavení 3D efektu přesně podle jejich přání. Díky tomuto ovladači lze hloubku 3D nastavit buď na maximum, trojrozměrný efekt zjemnit anebo ho dle přání hráče zcela vypnout.

Kruhový ovladač

Kromě už dříve známých ovladačů z předchozích generací přenosné konzole DS, jako jsou křížový ovladač či samostatná tlačítka v dolní části konzole, má Nintendo 3DS navíc i kruhový ovladač (Circle Pad), který umožňuje pohled kolem celé osy hráče, tedy v rozmezí 360°. Právě tato funkcionalita přináší zcela ojedinělý herní zážitek bez jakýchkoli omezení, jenž je při hraní her ve třetím rozměru nepostradatelný. Kruhový ovladač zajišťuje stejnou míru citlivosti, kterou si hráči už dříve vychutnávali při ovládání Maria ve hře Super Mario 64, když Nintendo představilo analogový ovladač pro herní systém Nintendo 64.

Vestavěný pohybový senzor a gyroskop

Dokáží reagovat na pohyby a například i naklonit pohled, takže ať už hráč konzoli natáčí ze strany na stranu anebo jí hýbe nahoru a dolů, Nintendo 3DS okamžitě reaguje.

StrettPass

Hráči, kteří na své konzoli zapnou aplikaci StreetPass, si s dalšími hráči, které potkají na ulici, mohou vyměňovat informace o odehraných hrách či osobním postupu ve hře. StreetPass rovněž umožňuje výměnu postaviček Mii, herních map, nejvyšších dosažených skóre nebo personalizovaných postav z her.

SpotPass

Aplikace SpotPass umožní připojení na veřejné wi-fi sítě či na bezdrátový internet doma, a to i v okamžiku, kdy je konzole uvedena do režimu spánku. Pokaždé, když se připojí k internetu, se do konzole automaticky začne stahovat nový, bonusový obsah a aktualizace.

Fotoaparát

Nintendo 3DS disponuje celkem 3 fotoaparáty: jeden je uvnitř a míří přímo na hráče, další 2 se nacházejí v horní části venkovního pláště a jejich čočky jsou nastaveny ve směru pohledu hráče. Právě tyto venkovní fotoaparáty umí pořizovat trojrozměrné fotografie. Softwarem nainstalovaným v konzoli lze 3D fotky upravovat a následně je využít při rovněž předinstalované hře Face Raiders, kde střílíte po karikaturách vámi pořízených fotografií.

3D Sound

Díky této aplikaci se Nintendo 3DS stává nepostradatelným hudebním přehrávačem, který podporuje soubory ve formátech MP3 a AAC. Vedle toho umožňuje tato funkcionalita i úpravu ať už hudebních souborů, anebo uživatelem přímo do konzole nahraných zvuků. Pro hráče bude také k dispozici vylepšený internetový prohlížeč, který bude ke stažení přes aktualizace konzole.

Mii Maker

Aplikace Mii Maker nabízí ještě širší možnosti personalizace postaviček Mii, než tomu bylo doposud na domácí konzoli Wii. Nejen, že si hráči můžou svá Mii importovat z Wii do konzole Nintendo 3DS (s použitím SD karty), hlavně se ale můžou vyfotit vestavěným fotoaparátem a Mii Maker obrázek automaticky přetvoří na postavičku Mii. Hráči si dokonce můžou svá Mii uložit na SD kartu jako obrázek a následně ji využívat i v jiných aplikacích a službách, jako je například Facebook nebo Twitter.

AR Games

Prohlédněte si kartičky AR Cards přes fotoaparát umístěný na vnějším plášti Nintendo 3DS a vstupte do neuvěřitelného světa rozšířené reality. Místo, kde se právě nacházíte (např. vaše kuchyně), se v okamžiku promění v herní svět.

Rodičovský zámek

Konzole disponuje i rodičovským zámkem. Díky němu lze například omezit přístup na internet nebo některé funkcionality podporované bezdrátovým internetem. Zadáním PIN kódu můžou rodiče malých dětí zcela vypnout trojrozměrné zobrazování nebo časově omezit dobu, kterou dítě hraním na konzoli stráví.

Další funkcionality

Příznivce hraní online jistě potěší, že kódy konzolí už nejsou závislé na jednotlivých hrách, ale vztahují se přímo ke konzoli. Pokud si tedy hráči jednou vymění své hardwarové kódy, kdykoliv poté můžou otevřít seznam svých přátel a zjistit, kdo je online nebo co zrovna hraje.

Nintendo 3DS je rovněž kompatibilní se staršími hrami vyvinutými pro minulé generace DS konzolí. U těchto her na SD kartách se ale pochopitelně nebude trojrozměrný efekt zobrazovat. Nový přenosný herní systém obsahuje otvor na SD karty a součástí balení bude i externí SD paměť o velikosti 2GB (majitelé však konzoli mohou vybavit SD kartou o jakékoliv velikosti).

Nejpozději 2 měsíce po vydání konzole Nintendo 3DS nabídne Nintendo více než 30 her kompatibilních s novým handheldem.

Hned 25.3. na trh uvedeme tyto hry: Pilotwings Resort, Nintendogs+Cats - French Bulldog, Nintendogs+Cats - Golden Retriever, Nintendogs+Cats - Toy Poodle, Asphalt 3D, Rayman 3D, Tom Clancy's Ghost Recon Shadow Wars 3D, Tom Clancy's Splinter Cell 3D, Super Monkey Ball 3D.

Dále se pak můžete těšit na tituly jako například The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Star Fox 64 3D, Kid Icarus: Uprising nebo na nových dílech populárních her, např. Mario Kart, Animal Crossing, Paper Mario, Driver Renegade, nebo James Noir Holywood Crimes.

TECHNICKÉ PARAMETRY

LCD OBRAZOVKY

3D obrazovka:

Širokoúhlé LCD s funkcionalitou 3D bez brýlí.

Zobrazuje přibližně 16,77 mil. barev.

Úhlopříčka 3,53 palců (76,8 x 46,08 mm) / 800 x 240 px.

Zobrazení 3D je viditelné při rozdělení 800 px na 400 px pro levé oko a 400 px pro pravé oko.

Dotykový displej:

LCD obrazovka s vestavěnou dotykovou technologií.

Zobrazuje přibližně 16,77 mil. barev.

Úhlopříčka 3,02 palců (61,44 x 46,08 mm) / 320 x 240 px.

NAPÁJENÍ

AC adaptér (WAP-002 (EUR)).

Balíček Nintendo 3DS Battery Pack (CTR-003).

VSTUPY/VÝSTUPY

Slot na karty se hrami, slot na SD karty, kolíbková nabíječka, vstup pro AC adaptér, vstup pro audio (stereo výstup).

FOTOAPARÁT

Čočky: Ostření na jednotlivé body (Single Focus).

Obrazový procesor: CMOS.

Rozlišení: přibližně 300.000 px.

DALŠÍ SPECIFIKACE

Rozměry: 74 x 134 x 21 mm

Váha: přibližně 235 g (zahrnuje balíček baterií, stylus a SD kartu)

Doba nabíjení: Přibližně 3,5 hod.

Kapacita baterií: hraní Nintendo 3DS her a používání softwaru a aplikací: 3 – 5 hod.

Používání Nintendo DS softwaru a hraní her: 5 – 8 hod.

Upozornění: výdrž baterií se mění v souvislosti s prostředím a užitým sotwarem.

Děti mladší 6 let: Dětem mladším 6 let může užívání 3D funkcionality poškodit zrak. Zobrazovat obsah ve 3D by proto měly pouze děti starší 6 let. Rodiče nebo zákonní zástupci dětí mladších 6 let mohou zakázat obsah ve 3D použitím vestavěného rodičovského zámku. Další informace o trojrozměrném zobrazení najdete v úvodním obrazovém popisu konzole Nintendo 3DS.

Pro zobrazení videa si prosím povolte ve svém prohlížeči JavaScript.

Recenze NINTENDO 3DS Aqua Blue

5 5/5
Pomohla Vám recenze? 9 3
Celková spokojenost
5

Petra Slavíková, 13.08.2012 v 12:38

Hodnotím kladně:

3D

Hodnotím záporně:

Nic

NINTENDO 3DS Aqua Blue 5.0 5 1

Diskuze k NINTENDO 3DS Aqua Blue

K tomuto produktu zatím není žádná diskuse.

Přidat příspěvek

X