NIKON D7000 + 18-105 AF-S DX VR
Získáte 0 ibodů
 
Spočítat platbu ibody

Zeptejte se Datart odborníka

Fotka specialisty
NIKON D7000 + 18-105 AF-S DX VR

NIKON D7000 + 18-105 AF-S DX VR

NIKON D7000 + 18-105 AF-S DX VR

Vše o produktu

Fotoaparát D7000 kombinující špičkové nejmodernější technologie v těle překvapivě malých rozměrů znamená novou éru všestranných tvůrčích fotografických nástrojů. Přístroj je dostatečně odolný, aby bylo možné jej vzít na jakékoli místo, a dostatečně výkonný pro zvládnutí libovolných fotografických situací. Nabídka pokročilých funkcí fotoaparátu uspokojí každého fotografa, který chce rozšiřovat své fotografické dovednosti. Je-li fotografie vaším zaujetím, toto je digitální jednooká zrcadlovka splňující vaše potřeby. Odolná konstrukce: s pevným a přitom lehkým horním a zadním krytem z hořčíkové slitiny a těsněními spár chránícími fotoaparát před vnikáním prachu a vlhkosti. Hledáček zobrazující 100 % obrazového pole a zvětšující 0,94× pro přesné určení výřezu snímků. Odolná závěrkatestovaná na 150 000 pracovních cyklů. Záruka přesného časování a výjimečné spolehlivosti až do nejkratšího času 1/8000 s synchronizační čas pro práci s bleskem 1/250 s. Dva sloty pro paměťové karty SD: vyšší všestrannost při fotografování. Druhý slot lze použít po zaplnění prvního, nebo lze na jeden slot ukládat statické snímky a na druhý videosekvence. SDXC kompatibilní. 39 bodový autofokus poskytující řezavě ostré snímky a využívající uprostřed obrazového pole devět křížových snímačů. Nabízí přesné a rychlé automatické zaostřování ve stěžejních částech obrazového pole. Čtyři režimy činnosti zaostřovacích polí včetně režimu 3D sledování objektu poskytující ostré výsledky bez ohledu na to, jestli se fotografovaný objekt nachází mimo střed obrazu a/nebo se rychle či zcela nepředvídatelně pohybuje. 2016pixelový RGB snímač pro vysoce přesné měření expozice a činnost systému detekce scény optimalizující expozici, automatické zaostřování a vyvážení bílé barvy bezprostředně před spuštěním závěrky pro získání ostrých snímků.

Kompaktní, cenově dostupný a výkonný objektiv se zoomem. Objektiv je vybaven vysoce kvalitní optikou určenou pro digitální jednooké zrcadlovky Nikon formátu DX a 5,8x zoomem nabízejícím vynikající všestrannost v širokém spektru snímacích situací. Objektiv obsahuje systém redukce vibrací Nikon (VR) a exkluzivní ultrazvukový zaostřovací motor (SWM). Nabízí pokročilý výkon za nízké hladiny osvětlení a poskytuje stabilní obraz na obrazovém snímači i v hledáčku – to vše při zachování rychlého a tichého automatického zaostřování.

čištění čipu zdarma

Se zakoupením této zrcadlovky Nikon získáte také poukaz na 4x čištění čipu fotoaparátu zdarma.

Poukaz naleznete v balení fotoaparátu, hodnota poukazu odpovídá částce 2000 Kč.

 

Technické parametry NIKON D7000 + 18-105 AF-S DX VR

Celkový počet pixelů 16,9 Mpix.
Paměťová karta SD/SDHC/SDXC
LCD displej 3,0 ''
Objektiv Nikkor
Světelnost objektivu 3,5 - 5,6
Maximální rozlišení 4928 x 3264 pix.
Hledáček Ano
Redukce červených očí Ano
Samospoušť Ano
Bodové měření Ano
Manuální funkce Ano
Typ senzoru CMOS
Rozměry senzoru 23,6 × 15,8 ''
Počet pixelů 16,9 Mpix.
Efektivní počet pixelů 16,2 Mpix.
Poměr stran 4 : 3
Nejkratší ohnisko 18 mm
Nejdelší ohnisko 105 mm
Nejkratší zaostření 1 cm
Zonální měření Ano
Optická stabilizace Ano
Samospoušť Ano
Hledáček Ano
Ukládání v TIFF Ne
Ukládání v JPEG Ano
Video Full HD (1920x1080)
RAW Ano
Patice pro externí blesk Ano
Odolné provedení Ano
Externí blesk Ne
TV výstup Ano
Barva černá
Šířka 13,2 cm
Výška 10,5 cm
Hloubka 16,6 cm
Hmotnost 1,2 kg
Standardně dodávané příslušenství Starap AN-DC3, kryt BF - 1B, kryt BM-11, kryt BS1,. kryt DK21, AV kabel EG-D2, Baterie EN-EL15, nabíječka MH-25, USB kabel
Konektory vysokorychlostní USB/ HDMI konektor typu C, Stereofonní konektor mini jack (průměr 3,5 mm)
Napájení dobíjecí li-on baterie EN-EL15
Specifické funkce české menu, FULL HD video, menu průvodce focením
Barva černá
Záruční doba 24 měsíců
Výrobce NIKON
Kategorie Doprodej a výprodej NIKON

Recenze NIKON D7000 + 18-105 AF-S DX VR

5 5/5

David Šutera - Datart Olomouc - Olympia obchodní centrum

Recenze pomohla 9 zákazníkům. Pomohla i Vám? Ano / Ne

Celková spokojenost

Recenze digitální zrcadlovky

NIKON D7000 + 18-105 AF-S DX VR

 

Zrcadlovky Nikon jsou již od dob kinofilmu velmi v oblibě a tento výrobce tradičně přináší inovace a nové digitální zrcadlovky jsou nabité funkcemi a mají velkou výbavu a dobré provedení. Poslední řady ukazují, že Nikon myslí i na začínající fotoamatéry a chce jim přinést vysoký výkon za rozumnou cenu.


Po úspěchu modelu D90 Nikon pokračuje řadou D7000. Zrcadlovka má výkonný snímač CMOS APS-C DX 16,2 Mpx, který umožňuje ISO 100-6400. D7000 má výkonný obrazový procesor EXPEED2. Barevná hloubka zpracování obrazu se vyšplhá až na 14 bitů. Plnou kvalitu fotoaparát využijeme ve formátu NEFF, (Nikon RAW). Elektronicky řízená štěrbinová závěrka se svislým pohybem je odolná a testovaná na 150.000 snímků. Rozsah rychlostí závěrky je 1/8000–30 s plus čas B, záblesková X-synchronizace je do 1/250 s a u Auto FP až 1/320 s. Přístroj má výkonnější souvislé snímání, maximální rychlost je 6 obr./s Měřící systém autofokusu má 39 ostřících bodů, což je o 28 více než u modelu D90. Tedy obrovský skok dopředu. Velmi užitečný je optický hledáček založený na hranolu se 100% pokrytím a zvětšením obrazu, tady nejvíce poznáte rozdíl mezi nižší řadou D3200, případně starším modelem D90.

 

Tělo D7000 je vyrobeno z hořčíkové slitiny, působí robustně a pevně, je tu i zachována určitá kompaktnost a dobrá ergonomie. Přesně odpovídá vysoké amatérské třídě, takže fotoaparát není příliš těžký ani mohutný, ale dobře se drží a je odolný. Tělo má zvýšenou odolnost proti vlhkosti a prachu, fotografovat pod vodou bez dalších pouzder nelze. Pro začátečníky může menu působit složitě a D7000 a překvapí nás také mnoho funkcí. Je tu však průvodce známý z nižších řad, takže i začátečník se při zkoušení neztratí.

 

To asi nejlepší je spojení profesionálních funkcí s amatérskou uživatelskou jednoduchostí. Máme tu automat, fotoprůvodce a lehké a dobře uchopitelné tělo. Zároveň nám D7000 umožňuje takové věci jako náhled hloubky ostrosti, vícebodový autofokus, rychlé snímání, velký hledáček, předsklopení zrcátka (fotili jste někdy ptáčky?)

 

Ovládání vypadá množstvím tlačítek a koleček velmi složitě, ale je to jen dojem na první pohled. Na levé straně je kruhový volič zdvojený, spodním volíme sekvence snímání, časovou spoušť, tichý chod (předsklopení zrcátka), vrchní kolečko je na volbu režimu focení, automat, priorita času, clony, plný manuál

 

Zadní displej nám podává informace o expozici a další důležité údaje, zobrazuje se zde menu a prohlížíme si na něm obrázky. Displej o velikosti 3 palce je jemný a detailní s vysokým jasem. Navíc nám umožňuje i živý náhled a to i s umělým horizontem pro lepší orientaci při focení.

 

A fotoaparát v praxi? Nejvíce oceníme pružnost snímače a výborný obrazový výkon procesoru. Začátečník přecházející z kompaktu bude překvapen obrazovými možnostmi a tím, co všechno lze s D7000 vyfotit. Například v protisvětle se chová opravdu dobře. Pokročilý uživatel přecházející ze starších digitálních zrcadlovek uvidí obrovský skok kupředu v možnostech focení tmavých scén, nebo ocení větší svobodu v tvorbě v šeru. Možnosti snímače jsou opravdu v obrovské škále a to od těch nejsvětlejších scén až téměř po tmu. Na to co potřebuje Nikon D90 mód D-lightning (speciální funkce prosvětlení tmavých scén, případně vyrovnání dynamického rozdílu mezi tmavou a světlou částí obrazu), tak zde se chová D7000 s naprostou samozřejmostí a obraz je vždy kvalitní jak v protisvětle, tak u příliš světlé oblohy. Samozřejmě si uživatel může pomoci výše uvedenou funkcí. Kvalita snímače je i v jeho citlivosti, ISO lze upravovat v rozmezí 100 až 6400 a ve speciálním módu lze jít až na ISO 25600. I ve vyšších citlivostech nad 1600 jsou fotografie velmi dobré a postrádají stopy šumu. Další dobrou funkcí je HDR, kdy fotoaparát zvládne bez dalších úprav poskládat obraz z více expozicí do jednoho HDR obrazu. Vzniknou zajímavé fotografie a tento režim lze uchopit velmi kreativně. Podobně jako dvojí expozici, kdy nafotíme jeden snímek a proložíme ho druhým, to vše přímo v terénu, bez dalších úprav. Díky všem dalším funkcím úpravy obrazu při focení a možnostem úpravy hotových fotografií lze doporučit D7000 každému, kdo má rád kreativní či výtvarnou fotografii. Zde jsou hranice D7000 skutečně pouze v kreativitě uživatele. Celkově je fotoaparát rychlý jak ve snímání, tak v ostření.

 

Další důležitá věc je rychlé a přesné ostření. 39 ostřících bodů nás vždy dovede ke krásné a ostré fotografii. D7000 dobře ostří i v horších světelných podmínkách. Přeostření je vždy velmi rychlé a přesné. Pomáhá i náhled hloubky ostrosti.

 

Ovládání je jednoduché a všechny důležité funkce jsou pod tlačítky přímo na těle fotoaparátu. Výborná věc je fotoprůvodce. Představte si, že jste někde v terénu obtěžkán příručkou a studujete funkce fotoaparátu a zkoušíte, co která funkce umí. D7000 nabízí lepší řešení a všechny funkce jsou podrobně vysvětleny po stisku tlačítka WB/?. Já sám osobně oceňuji tuto možnost a doporučuji fotoaparát i naprostým začátečníkům. Fotoprůvodce v kombinaci s prioritou času vás naučí fotografovat během pár dnů, a opravdu dobrou fotku pořídíte prakticky kdykoli. Při nezdaru je tu vždy kamarád automat. Pro nejlepší výsledky doporučuji používat manuální režimy a zkoušet správně vyvážit bílou. Mně se nejvíce osvědčil režim PRESET, kdy si bílou „vezmete“ z fotky vytvořené vyfotografováním tzv. páté šedé, tedy odstínu podobnému bílé nebo šedé. Pokud je možnost sejmout odstín obou barev, vyzkoušejte oba a výsledek vyberte doma na monitoru. Samozřejmě lze tento barevný jev digitální fotografie využít kreativně.

 

Stejně jako většina dnešních zrcadlovek i Nikon D7000 nahrává video.

Nahrávání videa je ve vysoké obrazové kvalitě Full HD ve formátu MPEG4, maximálně 1920x1080 24p tedy neprokládaně.

 

A na co fotky ukládat? Fotoaparát využívá karty SD/SDHC/SDXC a to až dvě současně. Karta není součástí balení. Doporučují se karty třídy 10 a výše, dobré zkušenosti jsou se značkami Sandisk nebo Lexar. Karty lze funkčně různě kombinovat, takže na jednu kartu fotíme a na druhou si zaznamenáme video. Nebo zvětšíme kapacitu při focení, například dvěma kartami 64GB. Výborná věc je kombinace, kdy na jednu kartu fotíte RAW a na druhou JPEG. Takže když fotíte nějakou akci, jednoduše promažete kartu s JPEG obrázky a kartu hned můžete předat. RAW si odnesete ke zpracování. Případně druhý slot využijeme pro zálohu. Například fotíme důležitou událost a jedna karta odejde, máme vše zálohované na druhé. Oceňuji nejvíce tuto možnost, opravdu užitečné.

 

Příslušenství začíná u nabíjení, D7000 používá nové baterie s označením EN-EL 15, nabíječku MH-25 a je možno dokoupit bateriový grip MB-D11, ten pojme buď jednu baterii typu EN-EL15 nebo šest AAA baterií. Na CD je dodáván software ViewNX2 pro úpravu a třídění fotek. Mohu říci, že je velmi přehledný a možnosti jsou velké. Balení obsahuje kabel USB pro propojení s počítačem a AV kabel a popruh.

 

Dále je možno připojit jednotku GPS, stereo mikrofon, dálkovou spoušť, wi-fi adaptér a je možno propojit fotoaparát s moderními televizory pomocí HDMI typu C.

 

Základní blesk je vestavěný a větší komfort nabízí ovládání systémových blesků a zábleskových zařízení. Systém i-TTL vyvažovaný doplňkový záblesk a standardní i-TTL záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky pomocí 2016pixelového RGB snímače v kombinaci s vestavěným bleskem a blesky SB-900, SB-800, SB-700, SB-600 a SB-400. Je tu i podpora pokrokového bezdrátového osvětlení v kombinaci s vestavěným bleskem, bleskem SB-900, SB-800, SB-700 a řídicí jednotkou SU-800 jako hlavním bleskem (Master) a blesky SB-900, SB-800, SB-700, SB-600 a SB-R200 jako dálkově ovládanými blesky. Pro amatérské použití doporučuji blesk SB-700.

 

Model D7000 se prodává v setu s objektivem 18-105 F3.5-5.6 AF-S DX ED VR. Objektiv je velmi dobrý a má široké využití, portrét, krajina, focení doma.

Samozřejmě je zde velká nabídka objektivů, lze použít i objektivy G, tělo D7000 má motorek pro řízení. Širokou nabídku má přímo značka Nikon, je tu i řada dalších výrobců jako Sigma, Tamron. Experimentovat lze i se starými objektivy pro stejný bajonet Nikon F. Velmi dobrý a světelný objektiv je například NIKON 35MM F1.8G AF-S DX. Ideální portrétní objektiv. Doporučuji také pořídit stativ a ochranu objektivu v podobě UV filtru.

 

Výborná obrazová kvalita, rychlé ostření a jednoduchost ovládání. To jsou největší výhody modelu Nikon D7000. Často se setkávám s názorem, že to už je moc profi a chci raději něco jednoduššího. Opravdu se nebojte jít do vyšších modelů, zvláště D7000 je opravdu přístupná a obsluhu zvládne každý. Doba se změnila, výkonný fotoaparát není jenom pro zkušené.

A na druhou stranu malé lehké tělo přestává být výhodou, když na fotoaparát nasadíte pořádné sklo. Pak oceníte ergonomii D7000 ještě více.

 

Co je opravdu výborné, je osazení všech důležitých funkcí pod tlačítka. Když měníte způsob ostření, způsob měření expozice, měníte hodnotu ISO, vyvážení bílé, vše je pod tlačítkem a parametry volíte zadním kolečkem u pravé ruky.

 

A když vás mohutné tělo a funkce přece jen postraší, vydejte se cestou nižšího modelu Nikon D3200, případně ekonomické řešení vidím v modelu Nikon D3100. Obrazová kvalita je také výborná, těla jsou menší. Přeji hezký zážitek z fotografování.

 

Výhody: odolné tělo, kvalita obrazu, rychlost ostření, slot na dvě karty, výborné ovládání

Nevýhody: Kvalitní objektivy jsou drahé, drahý externí blesk, přece jen robustní na každodenní nošení, a další mínusy se jen těžko hledají.

 

David Šutera

Nikon D7000 pohled na displej a zadní část pohled shora a horní displej pravá strana a slot na SD karty
Hodnotím kladně:
  • odolné tělo
  • kvalita obrazu
  • rychlost ostření
  • slot na dvě karty
  • výborné ovládání
Hodnotím záporně:
  • drahé objektivy
  • drahý externí blesk
  • robustní a těžko skladný
Pomohla Vám recenze? 0 0
Celková spokojenost
5

Murín Marian, 13.10.2014 v 8:37

Obsluha a předvedení. Zcela spokojen s přístupem personálu a pana vedoucího.

Pomohla Vám recenze? 3 6
Celková spokojenost
5

JardaLiberec, 31.07.2012 v 15:29

Hodnotím kladně:

NONE

Hodnotím záporně:

NONE

Pomohla Vám recenze? 0 0
Celková spokojenost
5

Mac, 02.06.2011 v 18:40

Hodnotím kladně:

Vela krat sa stane ze nasledovnik stareho modelu je niekedy parametrovo horsi ako jeho predchodca. Da sa to povedat napr pri takej D60 ekvivalent jednoducho v danej cene je zaostalejsi a nevidel by som dovod prejest na novy model. Lenze nastastie toto nieje tento pripad D7000 je nasledovnik staruckej D90 a myslim ze je to ono je to aj nieco viac. Ludia z Nikonu sklbili profi triedu so strednou. Ked kupite tento stroj dostanene naozaj kvalitu, horcikove telo, 39 zaostrovacich bodov, zaostrovanie pocas nahravania FULL HD videa, dva pamatove sloty s moznostou manazmentu (na jednu sa klada JPG na dalsiu RAW), vysoka vydrz baterky, 6 snimkov za sekundu, menej sumu pri vyssiom ISO, zakladny setovy objektiv je perfektny, detekcia tvare ulahci prechod z kompaktu na zrkadlovky, vodovaha v zivom nahlade, hladacik so 100 pokrytim obrazu, presne a pomerne rychle ostrenie, pripojenie externeho GPS, zvysena odolnost voci prachu a poveternostnym vplyvom. A ceresniecka na torte od Nikonu dostanete kupon na 4 bezplatne cistenia senzora.

Hodnotím záporně:

Pri nahravnani videa je pomerne hlucne zaostrovanie ( je ho pocut i vo vyslednom videu ) a bohuzial je i troska spomalenejsie.

NIKON D7000 + 18-105 AF-S DX VR 4.5 5 4

Diskuze k NIKON D7000 + 18-105 AF-S DX VR

Téma: sériové snímání

Pavel, 12.4.2015 21:22:04

Zdravím mám tuhle zrcadlovku v popisu u všech prodejců uvádí rychlost sériového snímání 6 snímků/s ale v nastavení přístroje mám max 5 snímků/s nevíte jak je to možné? Přístroj jsem nekupoval ve vašem obchodě. Děkuji za reakci.

Reagovat

Pavel, 12.4.2015 21:24:58

Oprava fotoaparát byl kupovaný u Vás.

Reagovat

Téma: Balení

Petr Spálený, 9.4.2015 19:10:17

Chtěl bych se zeptat, zda je tento set zrcadlovky zabalený v originálním balení nebo zda se jedná o předváděcí kusy?

Reagovat

Zdeněk Pešek (DATART), Specialista prodeje, Praha - Pankrác, 9.4.2015 20:26:26

Dobrý den, zboží je pouze na prodejnách po jednom kuse.

Reagovat

Petr Spálený, 9.4.2015 20:34:58

Děkuji, ale tím jste mi moc neodpověděl na otázku jestli se jedná o vystavené kusy které sloužili k předvádění nebo stále nerozbalené?

Reagovat

Zdeněk Pešek (DATART), Specialista prodeje, Praha - Pankrác, 9.4.2015 20:38:25

Dobrý den, já nevidím do všech prodejen, ale pokud je posledn,í tak předpokládám, že se jedná o vystavený kus.

Reagovat

Téma: dotaz k Nikonu D7000

Michal, 31.8.2012 15:06:21

Dobrý den,

Chci se zeptat, nabízíte k Nikonu D7000 v tomto setu s objektivem poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2 000 Kč zdarma jako ostatní prodejci? Případně je součástí balení?

Předem děkuji za informaci.

Reagovat

Jiří Tregner - Datart.cz, 3.9.2012 9:39:05

Dobrý den,

ano poukaz naleznete přímo v balení.

S pozdravem Jiří Tregner - Datart.cz

Reagovat

Téma: Obsah balení

Slavíček, 23.6.2012 13:08:09

Dobrý den, co je obsahem balení? Je tam to, co dodává výrobce? tzn. Popruh AN-DC3, Nabíječka baterií MH-25, Krytka těla BF-1B, Krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-1, ViewNX2, Baterie EN-EL15, Krytka LCD monitoru BM-11, Eyepiece Cup DK-21, DK-5, Kabel USB UC-E4, A/V kabel EG-D2, Poukázka na 4 čištění snímače DSLR Nikon v ceně 2000 Kč ???

Děkuji za odpověď

Reagovat

Téma: snímač

Petr, 22.11.2011 14:46:08

Jak je to s velikostí snímače? Ten údaj v popisu mi opravdu není jasný.

Reagovat

Karel Zimmermann, 23.11.2011 11:48:07

Dobrý den,

dle dostupných informací je velikost snímače: 23,1 x 15,4 mm.

S pozdravem

Karel Zimmermann

Reagovat

Přidat příspěvek

X