Získáte 0 ibodů
 
Spočítat platbu ibody

Zeptejte se Datart odborníka

NIKON D5100 + 18-55 AF-S DX VR

NIKON D5100 + 18-55 AF-S DX VR

NIKON D5100 + 18-55 AF-S DX VR

Vše o produktu

D5100 je vysoce výkonná digitální jednooká zrcadlovka určená pro stimulaci tvůrčích schopností fotografa a pomáhající při pořizování snímků a videosekvencí tak dalece, jako žádný jiný přístroj. Výklopný a otočný monitor umožňuje v kombinaci s funkcí D-Movie fotoaparátu pořizování jedinečných záznamů z libovolného úhlu. Statické snímky a videosekvence lze pořizovat s využitím speciálních efektů, které přidají záznamům magický vzhled. Funkce vysokého dynamického rozsahu umožňuje zachycovat výjimečně detailní snímky vysoce kontrastních motivů. Tento fotoaparát byl zkonstruován tak, aby umožňoval volné tvůrčí vyjádření a tvořil ideální nástroj pro zachycení světa vašima vlastníma očima. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 16,2 milionů pixelů: nabízí živé snímky s výraznými barvami, nízkou úrovní šumu a jemnou tonální gradací. Populární objektiv se zoomem s velmi kvalitní optikou konstruovaný pro použití s jednookými zrcadlovkami Nikon DX. Jeho 3x zoom poskytuje vysokou všestrannost v širokém spektru fotografických situací. Vybaven výjimečným ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon (SWM) pro zvláště tiché zaostřování.

 

čištění čipu zdarma

Se zakoupením této zrcadlovky Nikon získáte také poukaz na 4x čištění čipu fotoaparátu zdarma.

Poukaz naleznete v balení fotoaparátu, hodnota poukazu odpovídá částce 2000 Kč.

 

 


 

Kreativita z libovolného úhlu.


Výklopný a otočný LCD monitor umožňuje fotografovat z neobvyklých úhlů


Nový, výklopný a otočný LCD monitor s úhlopříčkou 7,5 cm (3") lze horizontálně vyklápět v úhlu až 180° a vertikálně otáčet v úhlu +180° až -90°. Jste tak připraveni pozorovat, fotografovat a zaznamenávat objekty z neobvyklých perspektiv. Vyzkoušejte si fotografování z nadhledu s fotoaparátem nad hlavou, pořizujte momentky a videosekvence z výšky pasu s využitím živého náhledu nebo zkuste fotografovat z podhledu a získat snímky s pohledem od země. Fotoaparát D5100 můžete rovněž umístit na stativ nebo stabilní plochu a přitom se stále pozorovat na monitoru při tvorbě kompozice autoportrétů.


Jasný obraz a spolehlivé snímání - živý náhled a videosekvence Full HD


Fotoaparát D5100 nabízí výkonnou funkci D-Movie pro záznam Full HD videosekvencí, která využívá nepřetržité zaostřování (AF-F) a přesné řízení expozice. K dispozici je rovněž záznam zvuku (stereofonní záznam zvuku prostřednictvím volitelného mikrofonu) a funkce pro úpravu videosekvencí ve fotoaparátu. To vše společně s výhodami poskytovanými jednookou zrcadlovkou - krásnou reprodukcí neostrého pozadí scény, vysokou citlivostí ISO a kompatibilitou s velkým počtem objektivů NIKKOR - znamená zcela nový potenciál pro pořizování vynikajících videosekvencí.Zvýšení přitažlivosti a úrovně snímků a videosekvencí - Speciální efekty


Vaše snímky by měly mít vždy takový vzhled a vzbuzovat takové pocity, jaké požadujete. Jedním z možných způsobů dosažení tohoto cíle je použití režimu EFFECTS dostupného na voliči expozičních režimů a volba tvůrčích efektů, jako je například Selektivní barva, Barevná skica nebo Efekt miniatury. Výhod těchto působivých efektů můžete využít rovněž během snímání.


Optimalizovaná nastavení fotoaparátu na dosah ruky - 16 motivových programů.
Fotoaparát D5100 je vybaven motivovými programy, které vyhovují širokému spektru běžných motivů. Pět nejpoužívanějších motivových programů je k dispozici na voliči expozičních režimů, ostatní motivové programy lze vybírat otáčením příkazového voliče po nastavení voliče expozičních režimů do polohy
SCENE. Jakmile jste rozhodnuti, fotoaparát automaticky vyberete optimální nastavení poskytující nejlepší výsledky pro daný motiv. S motivovými programy Nikon se nikdy nebudete muset starat o komplikovaná nastavení fotoaparátu.


Přesně zachytí všechny objekty v širokém rozmezí obrazového pole - 11bodový AF systém


11 zaostřovacích polí fotoaparátu D5100 včetně křížového snímače široce pokrývá obrazové pole a ostře zachycuje fotografované objekty. Při použití režimu 3D sledování objektu (11 polí) využívá fotoaparát informace ze systému detekce motivu a udržuje hlavní objekt zaostřený i během změn kompozice snímků.


Nechte fotoaparát vybrat nejvhodnější motivový program - automatická volba motivových programů


Fotografujete-li v režimu živého náhledu s využitím expozičního režimu Auto nebo Auto (vypnutý blesk), vybírá funkce automatické volby motivových programů automaticky nejvhodnější motivový program z programů Portrét, Krajina, Makro a Noční portrét. Nechte na fotoaparátu D5100, aby sám poskytl optimální výsledky, a věnujte více času soustředění na fotografovaný motiv.


Výjimečné detaily ve světlech a stínech - HDR (vysoký dynamický rozsah)Při fotografování extrémně kontrastních objektů, jako jsou sluncem zalité mraky a popředí v hlubokém stínu bývalo obtížné získat správnou kresbu ve světlech i stínech. Ale to už dnes neplatí. Fotoaparát D5100 s funkcí HDR pořídí při jediném stisknutí tlačítka spouště dva snímky: jeden podexponovaný a jeden přeexponovaný. Přístroj následně zkombinuje dva pořízené snímky do jediného snímku s extrémně velkým dynamickým rozsahem, menší úrovní šumu a bohatší barevnou gradací než bylo doposud možné.


Kvalita obrazu zcela nové kategorie - obrazový snímač s 16,2 milionů efektivních pixelů a obvod pro zpracování obrazu EXPEED 2


Výsledek let zkušeností a houževnatého úsilí společnosti Nikon o poskytování excelentních výrobků - systém zpracování obrazu EXPEED - nabízí vynikající kvalitu obrazu a maximalizuje výkon fotoaparátu. Nová verze technologie EXPEED - vyvinutá speciálně pro fotoaparát D5000 - pracuje v tandemu s obrazovým snímačem CMOS s 12,3 milionu pixelů a produkuje snímky s jemnými detaily, vynikajícím barevným podáním, bohatou tonální gradací a minimálním šumem. Systém EXPEED navíc zpracovává data vysokou rychlostí a nabízí rychlý provoz při použití funkcí náročných na výkon, jako je živý náhled, detekce obličeje a rychlé sériové snímání.


Krásné vyvážení světel a stínů - funkce Active D-Lighting

D-lightinig Bez funkce Active D-Lighting


                                                                            S funkcí Active D-Lighting


Funkce Active D-Lighting je praktická v širokém rozmezí situací. Reprodukuje světla a stíny při fotografování vysoce kontrastních objektů takovým způsobem, že vypadají jako reálná scéna pozorovaná lidským okem. Chcete-li funkci Active D-Lighting využívat bez starostí s jejím nastavováním, použijte možnost Automaticky. Chcete-li vybrat potřebné nastavení sami, vyberte úroveň aplikace této funkce podle snímacích podmínek.

Technické parametry NIKON D5100 + 18-55 AF-S DX VR

Snímač
Maximální rozlišení 4928 x 3264 pix.
Typ senzoru CMOS
Rozměry senzoru 15,6 x 23,6 ''
Počet pixelů 16,9 Mpix.
Efektivní počet pixelů 16,2 Mpix.
Poměr stran 3 : 2
Paměť
Paměťová karta SD/SDHC/SDXC
Displej
LCD displej 3,0 ''
Objektiv
Objektiv Nikkor
Světelnost objektivu 3,5 - 5,6
Nejkratší ohnisko 18 mm
Nejdelší ohnisko 55 mm
Funkce
Redukce červených očí Ano
Samospoušť Ano
Bodové měření Ano
Manuální funkce Ano
Zonální měření Ano
Optická stabilizace Ano
Samospoušť Ano
Hledáček
Hledáček Ano
Formáty
Ukládání v TIFF Ano
Ukládání v JPEG Ano
Video Full HD (1920x1080)
RAW Ano
Výbava
Patice pro externí blesk Ano
Odolné provedení Ne
Externí blesk Ne
Výstupy
TV výstup Ano
Barva
Barva černá
Rozměry a hmotnost
Šířka 12,8 cm
Výška 9,7 cm
Hloubka 21,2 cm
Hmotnost 0,8 kg
Ostatní parametry
Standardně dodávané příslušenství Starap AN-DC3, Body cap BF - 1B, LCD monitor Cover BM-11, Hot shoe cover BS1,. Eye piece Cup DK20, DK5, AV kabel EG-D2, Baterie EN-EL14, nabíječka baterií MH-24, USB kabel, SW NX 2 View
Konektory vysokorychlostní USB/ HDMI konektor typu C, Stereofonní konektor mini jack (průměr 3,5 mm)
Napájení dobíjecí li-on baterie EN-EL14
Specifické funkce české menu, FULL HD video, menu průvodce focením, výklopný displej
Barva černá
Záruční doba 24 měsíců
Výrobce NIKON
Kategorie Digitální fotoaparáty NIKON

Recenze NIKON D5100 + 18-55 AF-S DX VR

5 5/5
Pomohla Vám recenze? 6 0
Celková spokojenost
5

joe-tep, 29.06.2013 v 9:09

absolutní spokojenost

Pomohla Vám recenze? 1 0
Celková spokojenost
5

Andrea, 22.05.2013 v 10:31

Hodnotím kladně:

Je to moje první zrcadlovka a jsem spokojená úplně se vším.

Hodnotím záporně:

Naprosto nic.

Pomohla Vám recenze? 4 11
Celková spokojenost
5

ewicwocka, 11.01.2012 v 13:03

Hodnotím kladně:

super

Hodnotím záporně:

vsetko mi vyhovuje

NIKON D5100 + 18-55 AF-S DX VR 5.0 5 3

Diskuze k NIKON D5100 + 18-55 AF-S DX VR

Téma: Brašna

Marek, 27.7.2014 12:49:07

Mohl by mi někdo poradit s brašnou? Jaká brašna by se k této zrcadlovce (i s objektivem) hodila? Prosím rychlou odpověď - zpěchá.

Reagovat

David Hanzlík, DiS. (DATART), Specialista prodeje, Plzeň - NC Borská pole, 27.7.2014 14:46:51

Dobry den,

v datartu vám můžeme nabídnout tento tip http://www.datart.cz/null-LOWEPRO-Adventura-TLZ-25-black.html řekl bych nejlepší řešeni.

Reagovat

Téma: cena

Pavel, 1.7.2012 6:06:39

Dobrý den, jakým způsobem funguje to, že máte stejné ceny na obchodě jako jsou na internetu, pokud zadám na zboží.cz tuto zrcadlovku v této konfiguraci tak mi vyskočí cena již od 14,800Kč..

Reagovat

Téma: Jiná konfigurace

Tomáš, 13.4.2012 11:21:55

Dobrý den, lze v Datartu koupit tento fotoaparát i v jiné konfiguraci, než je uváděna na webové stránce? Např. samotné tělo, případně tělo s jiným objektivem, atd. Děkuji Tomáš.

Reagovat

Jiří Zahrádka – Datart.cz, 13.4.2012 16:07:29

Dobrý den, momentálně čekáme na naskladnění většího množství fotoaparátů. Pokud máte zájem o konkrétní konfiguraci, napište a na mail Vám pošlu cenovou nabídku. Jeden kus se nám podaří sehnat rychleji.

Reagovat

Téma: přepočet na kinofilm

vita-vita, 4.3.2012 15:25:09

prosím o odpověď -jaký je přepočet na kinofilm u kompaktních fotoaparátů,,zrcadlovek,,objektivů,,video kamer??? Vypadá to, že to má každý jinak.Zrcadlovky mají v základu 18-55 toje co?? Nikon V 1 má10-30 ?? Olimpus FE-350Wide 4,55-18,2mma byl mi prodán s tím že 28mm tedy širokoúhlý--vyhovuje mi----o jaká čísla se mám tedy starat - můj ideál by byl 24-80 nebo tak něco děkuji Vam

Reagovat

Jiří Zahrádka – Datart.cz, 5.3.2012 13:28:57

Dobrý den, vždy záleží na velikosti snímače, z něj plyne tzv. Crop Factor a tímto číslem se násobí ohniskové vzdálenosti objektivů. Takže: zjistíte si velikost snímače, u této zrcadlovky je to 23,6 × 15,6 mm, je to v každé specifikaci. Vezmete delší stranu a uděláte podíl mezi 36 mm (rozměr kinofilmu) a 23,6 mm. Dá to číslo 1,5 - to je Crop Factor. Tímto číslem násobíte ohniskové vzdálenosti objektivů, tzn. 1,5 × 18 mm = 27 mm a 1,5 × 55 mm = 83 mm.

Problém nastává u kompaktních foťáků, kde výrobci neudávají fyzické rozměry snímače (a nelze je ani dopočítat). Platí, že Crop je pro snímače 1/2,5" cca 6,3×, u 1/2,3" cca 5,8×, u 1/1,8" cca 5×, u 2/3" cca 4,1× a u 4/3" cca 2,1×. Nejjednodušší je čísla na objektivech úplně ignorovat a hledat jen přepočet ve specifikaci.

Reagovat

vita-vita, 26.4.2012 21:43:08

děkuji Vám

Reagovat

vita-vita, 1.5.2012 14:02:27

a jak je to s volbou snímače 1/1,7 .........1/2,3.................4/3 nebo jak se to značí??? Který je ten lepší poznám rozdíl při prezentaci na LED TV fullHD 40''

Reagovat

Přidat příspěvek

X